Çankaya Renklenmeye Devam Ediyor!

Çankaya Renklenmeye Devam Ediyor!
9 Ağustos 2016 18:00

Çankaya Belediyesi tarafından yapılan renkli desenli asfalt kaldırım uygulaması tüm ilçede yaygınlaşmaya devam ediyor. “Çankaya Kaldırımı” adıyla marka haline gelen renkli desenli asfalt kaldırım, dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması nedeniyle tercih ediliyor. Son olarak Birlik Mahallesi’nde çalışmalarını hızlandıran ekipler, aynı anda beş sokağın tüm kaldırımlarını yeniledi. Birlik de rengarenk bir görünüm kazandı.

Ağustos ayı başında Birlik Mahallesi’nde çalışmalarını hızlandıran ekipler, aynı anda beş sokağın tüm kaldırımlarını yeniledi. Birlik Mahallesi Pazaryeri çevresi ile 461, 462, 463 ve 465’inci sokaklardaki kaldırım yapımını bitiren ekipler, renklendirme çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler planlanan takvime göre, mahalledeki çalışmalarını 2 hafta içinde bitirecekler.

Hedef 207 bin metrekare

Çankaya Belediyesi, uygulamaya başladıklarından bu yana  sokakları, 269 bin metrekare renkli desenli asfalt kaldırım ile donattı. Belediye, 2016 yılı itibariyle 207 bin metrekare daha kaldırım döşemeyi hedefliyor. İlçede yer alan 124 mahallenin büyük bir bölümünde renkli desenli asfalt kaldırım uygulamasını hayata geçiren Çankaya Belediyesi, bu yıl 4 bölgede 157 bin metrekare kaldırım ile bölge parklarında 50 bin metrekare desenli kaldırım olmak üzere toplamda 207 bin metrekare renkli desenli asfalt kaldırımı, Çankaya sokaklarına sermeyi planlıyor.

Bir Yorum Yazın