Çankaya’da Tadilatlar Devam Ediyor

Çankaya’da Tadilatlar Devam Ediyor
26 Temmuz 2016 11:42

Çankaya Belediyesi, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde ilçede 70 okulda tadilat ve yenileme çalışması yapan Çankaya Belediyesi, yıl sonuna kadar bu rakamı 80’e çıkartmak için çalışıyor.

2016 yılı için belirlenen tadilat ve yenileme çalışmaları planında okulların yanı sıra ibadethaneler, Çankaya Evleri, kreşler, muhtarlık binaları, polis karakolları, kültür ve spor merkezleri ile pazar yerleri de bulunuyor. Bu kapsamda okul tadilatları daha çok ön plana çıkartılırken, eğitime her alanda destek olmaya çalışan Çankaya Belediyesi, öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılına daha temiz, ferah ve sağlıklı ortamlarda başlaması için çalışıyor.

Yaz döneminde de çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çankaya Belediyesi, muhtarlık binaları ile ilgili çalışmaları kapsamında 53 muhtarlık binasını yeniledi. Belediyenin amacı bu yenileme sayısını yıl sonuna kadar sayıyı 77’ye çıkartmak. İlk etapta Murat, Esatoğlu, Seyranbağları, İlker, Mimar Sinan, Cevdet Özdemir, Nasuh Akar, Koru, Öncebeci, Ayrancı ve Remzi Oğuz Arık mahallelerindeki muhtarlık binalarını yenileyecek olan Çankaya Belediyesi, yılsonuna kadar çalışmaya ara vermeyecek.

Yine tadilatlar kapsamında 8 caminin halı döşeme ve temizlik çalışmalarını yürüten belediye ekipleri, 15 camide tente yapımı, iç ve dış boya ile halı döşeme işleri yapacak. Çankaya Belediyesi bu yıl ayrıca Hacı Bektaş Kültür Merkezi’nde de tente yapımı, iç ve dış boya ile halı döşeme çalışması yapacak.

Bir Yorum Yazın