Çilem Doğan Kefaletle Serbest Kaldı!

Çilem Doğan Kefaletle Serbest Kaldı!
20 Haziran 2016 22:40

T24’ün son dakika olarak duyurduğu habere göre kendisine şiddet uyguladığı ve fuhuş yapmaya zorladığı için eşi Hasan Karabulut’u öldüren ve 15 yıl hapse mahkum olan Çilem Doğan’ın kafalet ödenmesi ile serbest bırakılmasına karar verildi. 50 bin lira kefalet bedeli belirleyen Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararının ardından Çilem Doğan’ın ailesi parayı topladı. Gerekli paranın yatırılmasının ardından Çilem Doğan serbest kaldı.

Çilem Doğan’ın avukatları Cemre Topal ve Fatoş Hacıvelioğlu’nun yaptığı başvuru üzerine kefalet ile serbest bırakmaya hükmeden mahkeme kararının ardından, Çilem Doğan için kısa sürede para toplandı. Tarsus C Tipi Kapalı İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Çiğdem Karabulut, işlemlerin tamamlanmasının ardından salıverildi. Av. Ayanoğlu, “Ailesi tarafından kefalet bedeli ödendi ve Çilem Karabulut tahliye oldu” dedi.

Çilem Doğan’ın kocasını öldürmesiyle ilgili görülen davada, 8 Haziran’da karar çıkmış, mahkeme ‘hâksız tahrik altında kasten adam öldürmek’ten verilen 18 yıl hapis cezası kararı vermişti. Çilem Doğan’a verilen ceza, iyi hal indiriminden 15 yıla düşürülmüştü.

Önceki gün Evrensel gazetesinin sorularını yanıtlayan Çilem Doğan, mahkemenin verdiği 15 yıllık hapis cezasına ilişkin, “Elbet çıkacağım buradan ve hayatıma devam edeceğim, bu sefer dayaksız, şiddetsiz, özgür olarak” yorumunu yapmıştı.

Bir Yorum Yazın