Keçiören Belediyesi Liverpool’da

Keçiören Belediyesi Liverpool’da
6 Mayıs 2016 11:12

İngiltere’nin Liverpool kentinde gerçekleştiren Empathy (Engelli Çocukları Olan Ailelerin Ebeveyn Eğitimi Projesi)  kapsamında projenin ortakları arasında bulunan Keçiören Belediyesi, Liverpool’da temsil edildi. Keçiören Belediyesi’nin engelli aileleri için kurduğu web platformunun da tanıtıldığı toplantıda, özellikle engelli çocukları olan ailelerin psikolojik, sosyal, ekonomik problemleriyle başa çıkmada destek sunmayı amaçlayan projenin başlangıcından bu güne kadar yapılan tüm çalışmalar masaya yatırıldı.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen proje dahilinde İngiltere, Slovakya, Macaristan ve Türkiye’de eş zamanlı olarak kurulacak platformlar ile engelli sorunlarına karşı kamuoyunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Toplantıda Keçiören Belediyesi’nin kurduğu ve engelli ailelerinin tüm bilgilerini paylaşıp başarı hikâyelerini yayınlayabildikleri, uzmanlarla engelli ailelerini bir araya getiren bir web platformu tüm ortaklara detaylı bir şekilde anlatıldı. Hazırlanan bu web platformunun temel amacının, engelli çocukları olan ailelerin çocuklarının gelişimlerini takip etmek, aile sorumluluğunu geliştirmek, eğitim, iyileştirme ve tedavi süreçleri boyunca çocuklarına olan yaklaşımlarını olumlu yönde değiştirmek, çocuklarının ilham verici başarı hikayelerini paylaşmak, benzer kaygıları olan diğer ailelerle iletişim kurarak onlara ilham vermek ve tüm bu adımlarda psikologlardan, rehabilitasyon danışmanlarından ve ilgili uzmanlardan yardım ve destek almak olduğu ifade edildi.

 

Bir Yorum Yazın