• (Alış) 5.35 TL
  • (Satış) 5.359 TL
  • (Alış) 6.094 TL
  • (Satış) 6.105 TL

Kızılay’da Playstation Oynanacak Mekanlar

Kızılay’da Playstation Oynanacak Mekanlar
23 Ağustos 2018 01:06

Kızılay’da gezerken yapacak bir şey bulamayınca herkesin maruz kaldığı bir sorudur; “Ee ne yapalım şimdi?”. İşte bu soruyu sorduğunuzda vereceğiniz cevaplardan biri olan ” Haydi playstation oynayalım!” cümlesinin ardından nerede oynayacağını kararlaştırmakta zorluk çeken Ankaralılar için bizzat tek tek mekanlara gidip playstation oynadım. Oyun esnasında yenilen tarafın “Kol bozuk!” bahanesine sığınamayacağı mekanlarla, kolu cidden bozuk olan mekanları, anlayacağınız Kızılay’daki playstation salonlarını sizin için derledim.

PES CAFE

Kızılay’daki playstation salonları arasında en iyisi tartışmasız Pes Cafe idi. Hem kolları bozuk değil, hem de ilgi ve alaka en üst seviyede. Aynı zamanda en güncel oyunları da bünyesinde bulunduran, 15 yıldır aynı yerde, bu sektörde müşterilerine hizmet veren ve işletmecisinin Lale Olçay olduğu Pes Cafe, 4 yıl önce yenilenmiş ve bambaşka bir yapıya bürünmüş.

Tuvaleti bakımından Kızılay’daki playstation salonları arasından sıyrılarak yine bir numaraya yerleşen, oldukça hijyenik tuvalete sahip olan Pes Cafe’de 127 ekran 39 tane Tv mevcut. 39 masanın 39unda da PS 4 bulunurken 13 tanesinde PS 3 hizmeti de verilmekte. 2 katlı olan bu mekanda alt katta 7 vip oda mevcut. Bu odaların birinde Karaoke, birinde Guitar Hero ve diğer 5’inde Ps3 ve Ps4 hizmeti verilmekte.

Kapalı bir mekan olan ve sigara içilmeyen Pes Cafe’de yiyecek olarak çikolata, bisküvi, kek vs. ve içecek olarak da soğuk içecek, çay ve nescafe bulunmakta. Verdiği hizmetin kalitesine bakıldığında fiyatları ise oldukça makul olan Pes Cafe’nin saatlik fiyat listesi şu şekilde; 

 • PS 4 – PS 3 : 6,5 TL
 • PS 4 – PS 3 (VIP Oda) : 13 TL

Adres: Fidanlık Mah. Mithatpaşa Cad. 39/B Çankaya/Ankara

GAME PLUS

İşletmecisi Necati Gürcan tarafından 13 yıldır hizmet veren, ilk 9 yılında internet cafe konseptinde olan ve yenilenerek son 4 yıldır playstation salonu olarak müşterilerine açık olan Game Plus, 55 inç 70 tane Tv’ye sahip olmasından dolayı Kızılay’daki playstation salonlarının en büyükleri arasında yer almakta.

2 katı olan ve alt katındaki 3 vip odasının 3ünde de Guitar Hero bulunduran Game Plus’ta sandviç, tost, çay, kahve ve soğuk içecek hizmeti de müşterilere sunulmakta. Çoğu mekanda göremeyeceğimiz bir şekilde, Bilkent Üniversitesi öğrencilerine özel bir kart bulunduran ve bu kart sahibi öğrencilere %10 indirim imkanı sağlayan Game Plus’ta sigara içilmemektedir.

Hizmetinin kalitesi orta düzeyde olan Game Plus’ta kollar biraz problemli gibi olsa da Kızılay’daki playstation salonları göz önünde bulundurulduğunda yine de oyun hakimiyetini kaybetmediğiniz için kollarının idare ettiğini söylenilebilir. 70 masası bulunduğundan dar bir alanda oynadığınız oyunlarda biraz sıkıştığınızı ve rahat oturamadığınızı hissetseniz de Necati Gürcan’ın ilgi ve alakası oldukça üst seviyede olduğundan bu negatif durumlar göz ardı edilebilmekte.

Fiyat anlamında oldukça makul fiyatlara sahip olan Game Plus’ta saatlik fiyat listesi şu şekildedir;

 • PS 3 : 5 TL
 • PS 4 : 8 TL

Adres: Karanfil Sok. No:28/B Kızılay/Ankara

U-PLAY CAFE

3 katlı olan ve bahçesinde sigara içilebilen U-Play Cafe’de 14 tane 106 ekran Tv bulunmaktadır. Masalarının 7sinde PS 4, 7 tanesinde de PS 3 bulunduran U-Play Cafe, 3 yıldır Oktay Özdemir’in işletmeciliğinde müşterilerine hizmet vermekte.

6 tane vip odaya sahip olan ve bu vip odalarının hepsi alt katta bulunan U-Play Cafe’de 1 adet Guitar Hero da mevcut. Vip odalarında sinema hizmeti de veren ve odayı saatlik kiralayan U-Play Cafe’nin bu özelliği oldukça fark yaratan bir özellik olarak göze çarpmakta.

Kızılay’daki playstation salonları göz önünde bulundurulduğunda koltukları anlamında biraz rahatsız edici olsa da çay, kahve, soğuk içecek, bisküvi, kek vb. hizmetlerin bulunması avantaj olarak görünüyor. PES 2018’de güncellemeye gerek duymayan U-Play Cafe’de kollar biraz bozuk olsa da işletmecinin güler yüzlü tavrı bu dezavantajlara göz yummanıza neden olmakta.

U-Play Cafe’nin saatlik fiyat listesi şu şekildedir;

 • PS 3 : 5 TL
 • PS 4 : 8 TL

Adres: Meşrutiyet Mah. Selanik 2 Cad. No:82/35 Kızılay/Ankara

KIZILAY KARAOKE

Enver abinin işletmeciliğini yaptığı Kızılay Karaoke, Kızılay’daki playstation salonları arasında fark yaratan mekanlardan birisi olarak göze çarpıyor. Üst katta toplam 25 masa bulunduran ve 18i PS4, 7 tanesi de PS3 olan bu mekanda, alt katta 5 adet vip oda bulunmaktadır.

PS oynayan müşterilerine çay, kahve, oralet, kivi, muz, karadut gibi sıcak içecek ikramında bulunan mekanda alt kattaki vip odalarda karaoke oynayan müşteriler içinse bu ikramların yanı sıra 1 adet soğuk içecek de ikram ediliyor.

Masalarının oldukça rahat olmasının yanında göze çarpan en önemli hususlardan biri de genellikle öğrencilerin tercih ettiği ve mekanın yaşıyla eş değer süredir burada hizmet alan sabit müşteri kitlesinin bulunduğu bir mekan olması. Sigara içilen alanı bulunan, müşterinin dilinden anlayan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan Kızılay Karaoke kesinlikle gidilip PS oynanması gereken Kızılay’daki playstation salonlarından.

Wifi bulunduran mekanda özellikle Fifa’da internetten güncelleme isteyen müşterilerine bu hizmeti sağlamaktan kaçınmayan Kızılay Karaoke’de fiyat listesi şu şekildedir;

PS 4 – PS 3 : 8 TL

Adres: Konur 2 Sokak No: 35/B Kızılay/Ankara

Utku Akyıldız

Utku Akyıldız

"LA" ne Amerika'da bir şehir, ne de müzikte bir nota çeşididir.

Bir Yorum Yazın

Yaklaşan Etkinlikler

Kasım

2018Pzt26Kas(Kas 26)18:00Pzt10Ara(Ara 10)17:00Füsun Gönder - Anı Sergisi18:00 - (Aralık 10) 17:00 ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş SalonuEtkinlik Türü:Sergi

2018Cum30Kas(Kas 30)16:30Per06Ara(Ara 6)20:00Öne Çıkanlar24. Gezici Festival16:30 - (Aralık 6) 20:00 Büyülü Fener Sineması KızılayEtkinlik Türü:Festival

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X