Mamak’ta 132 İş Yeri Tamamlandı

Mamak’ta 132 İş Yeri Tamamlandı
2 Mayıs 2016 11:45

Mamak’ta yapımı süren Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi’nde 132 iş yeri tamamlandı. Ankara’da mermercileri bir noktada toplamayı hedefleyen proje kapsamında 335 tane küçük sanayi parseli oluşturuldu. Yapımı devam eden sanayi sitesindeki 66 iş yerinin sözleşmesi imzalandı.

210 bin metrekarelik bir alana kurulan Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi’nde mutfaklardan banyolara kadar bütün detaylar düşünüldü. Ortaköy Mezarlığı’na yakın Samsun Yolu’na yaklaşık bir kilometre mesafede bulunan sitede ayrıca idari tesisler, ticaret alanı, spor alanları, cami ve konut alanları bulunuyor.

Ankara mermer sanayisindeki düzenleme ve Mamak ilçesindeki istihdamın artırılması açısından son derece önemli olan proje hakkında konuşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Bölgemizde ki ilk sanayinin yapımı hızla devam ediyor. Ulaşım açısından büyük avantajları bulunan Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi tamamlandığı zaman ilçemizde ki istihdama büyük katkı sunacak. Dağınık durumda bulunan mermerci esnafı, 150 metrekare açık, 150 metrekare kapalı alan olmak üzere 300 metrekarelik dükkânlara taşınacak” dedi.

Bir Yorum Yazın