Muhammed Ali Hayatını Kaybetti

Muhammed Ali Hayatını Kaybetti
4 Haziran 2016 23:55

Eski Ağır Sıklet dünya şampiyonu boksör Muhammed Ali hayatını kaybetti! 2 Haziran Perşembe günü solunum rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Muhammed Ali, 3 Haziran Cuma günü hayatını kaybetti.

Efsane boksör Muhammed Ali, 74 yaşında solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Uzun süredir Parkinson hastalığı bulunan ve solunum yollarından rahatsız çeken ünlü boksörün hayatını yitirdiği, aile sözcüsü Bob Gunnell tarafından açıklandı.

Hayatı boyunca birçok önemli maça çıkan, spor yaşantısının yanı sıra Müslümanlara ve ABD’deki siyahi hareketlere desteğiyle de bilinen Muhammed Ali, 2014 yılından bu yana sağlık sorunları nedeniyle zaman zaman hastanede tedavi görüyordu. Aralık 2014’te ve Ocak 2015’te hastaneye kaldırılan Muhammed Ali’nin, geçen yılki rahatsızlığının idrar yolları enfeksiyonu olduğu belirtilmişti. Ünlü boksör, son olarak 8 Nisan’da Arizona’nın Phoenix kentindeki Celebrity Fight Night adlı yardım etkinliğine katılmıştı.

Boks kariyerini sonlandırmasının ardından Parkinson hastalığına yakalanan ve asıl adı Cassius Marcellus Clay Jr. olan efsanevi boksör, 1964’te İslam dinini seçerek Muhammed Ali adını almıştı.

Bir Yorum Yazın