Pokemon GO Çılgınlığı Ankara’da!

Pokemon GO Çılgınlığı Ankara’da!
13 Temmuz 2016 11:26

Çıktığı günden itibaren dünya çapında geniş bir hayran kitlesine ulaşan Pokemon GO oyunu, henüz Türkiye’de resmi olarak yayınlanmamasına rağmen şimdiden binlerce kişi tarafından oynanmaya başladı. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Ankara’da da Pokemon çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor.

Oyunda ”Poke Stop” olarak adlandırılan ve kullanıcıların Pokemon Topu gibi materyaller edinmesini sağlayan bölgelerin en yoğun olduğu yerlerden biri de Kızılay’daki Güvenpark. Bu nedenle Ankaralı oyun severler, sabah saatlerinden itibaren Güvenpark’ta toplanarak Pokemon avlamaya başlıyor ve gece geç saatlere kadar bu eğlencelerini sürdürüyorlar.

Gençlerin en büyük sorunu ise telefonların şarjının bitmesi. Oyunu sürekli açık tutmak zorunda oldukları için şarjlar hızlı bir şekilde biterken herkes yanında ”Power Bank” olarak adlandırılan şarj adaptörleri taşıyor. Şarj adaptörlerinin de bir süre sonra tükenmesi ile oyuncular evlerine dağılıyor.

Güvenpark’ta günün her saatinde onlarca Pokemon oyuncusuna rastlamak mümkün. Gençlerin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten bir de talepleri var. Şarj sorunları olmasa, daha uzun saatler burada oyun oynayabileceklerini belirten oyuncular, Başkan Melih Gökçek’ten bölgeye bir şarj istasyonu kurmasını talep ediyor.

Bir Yorum Yazın