Popüler Kültürü Çizimlerle Eleştirmek

Popüler Kültürü Çizimlerle Eleştirmek
24 Haziran 2016 10:17

İçerisinde yaşadığımız popüler kültürün hayatımıza etkisini sorgulamamıza neden olacak çizim yapan İllustrator Steve Cutts, sıra dışı çizimleriyle dikkat çekiyor. Modern hayat eleştiri taşıyan Steve Cutts’ün çizimleri özellikle popüler kültür ve tüketim çılgınlığı üzerinde yoğunlaşıyor.

Günden güne artan makineleşme, insanları da birer makine haline getirerek bu ağın içerisine aldı. Çalışma hayatının sıradanlığı üretim-tüketim payının sürekli artması ve teknolojinin sürekli bir yenilenme yaşadığı bu dönemde Londra’da yaşayan Cutts, aslında hepimizin bildiği ama belki de söylemeye cesaret edemediği noktaları eleştirmiş.

Elbette bu çizimlerde sosyal medya da önemli bir yere sahip. İnsanı bağımlı hale getiren sosyal medya eleştirisiyle beraber modern zamanın büyük kapitalist şirketleri de bu çizimlerden nasibini almış.

Populer-Kultur-Elestiri-Cizimleri-10 Populer-Kultur-Elestiri-Cizimleri-9 Populer-Kultur-Elestiri-Cizimleri-7 Populer-Kultur-Elestiri-Cizimleri-6 Populer-Kultur-Elestiri-Cizimleri-5 Populer-Kultur-Elestiri-Cizimleri-4 Populer-Kultur-Elestiri-Cizimleri-3 Populer-Kultur-Elestiri-Cizimleri-2 Populer-Kultur-Elestiri-Cizimleri-1

Kaynak: SteveCutts.com

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın