Sincan Belediyesinden Balkanlarda İftar Sofrası

Sincan Belediyesinden Balkanlarda İftar Sofrası
2 Temmuz 2016 11:58

Sincan Belediyesi Ramazan ayının bereketini ülke sınırları dışına taşıdı. Sincan Belediyesi bu yıl da Kosova, Bosna Hersek ve Makedonya’da iftar sofraları kurdu.

Gönül sofralarını ülke sınırları dışına taşıyan Sincan Belediyesi bu yıl da Kosova, Bosna Hersek ve Makedonya’da kurduğu iftar çadırlarında paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Kardeş belediyecilik kapsamında Kosova’nın Prizren, Bosna Hersek’in Doboy Yug ve Travnik, Makedonya’nın ise Struga şehirlerinde kurulan iftar çadırlarında her gün yüzlerce kişi bir araya gelip orucunu açtı. Sincan Belediyesinden bir heyet de kardeş belediyelerle aynı sofrada buluşmak için Kosova, Bosna Hersek ve Makedonya’ya gitti. Ramazan’ın bereketini Balkanlardaki Müslüman kardeşlerimizle paylaşan heyet, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın da selamını iletti.

Ramazan’ın birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunu vurgulayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Kardeş belediyelerimiz Kosova Prizen Belediyesi, Bosna Hersek’in Doboy Yug ve Travnik Belediyesi ile Makedonya’nın Struga Belediyesi sınırlarında düzenlediğimiz iftar yemekleri ile yurt dışındaki kardeşlerimiz ile aynı sofrada olmasak da gönüllerimizdeki dualarda bir araya geliyoruz. Ramazan-ı Şerif’in ruhunu ve bereketini tüm dünyada yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın