Sincan Yağlı Güreşleri 8’inci Yılında!

Sincan Yağlı Güreşleri 8’inci Yılında!
7 Ağustos 2016 12:22

Sincan Yağlı Güreşleri başlıyor. Kırkpınar’ın 20 başpehlivanı 13 Ağustos Cumartesi günü Sincan Şehir Stadyumu’nda kıran kırana mücadeleler sergileyecek. 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin ardından Sincan Yağlı Güreşleri’nin ertelendiğini hatırlatan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Sincan’da 7 yıldır devam eden bu geleneği 8’inci yılında da yaşatmaya devam edeceğiz. Sincan Yağlı Güreşleri’ni bir kez daha vatandaşlarımızla buluşturacağız” dedi.

15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin ardından iptal edilen Sincan Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı. Sincanlılar, 13 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00’da Sincan Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilecek organizasyonla yağlı güreş seyrine doyacak. “Kırkpınar’ın rövanşı” olarak nitelendirilen Sincan Yağlı Güreşleri 300 pehlivanın kıran kırana mücadelesine sahne olacak. Kırkpınar’ın 20 başpehlivanı da Sincan Er Meydanı’nda hünerlerini sergileyecek.

Sincan Yağlı Güreşleri’ne her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden pehlivanlar ve başpehlivanlar katılacak. Akşam saatlerine kadar devam edecek müsabakalar, Mehmet Yeşilyeşil, Mustafa Kemal Karaboğa, Şaban Yılmaz, Ünal Karaman, Hamza Köseoğlu, Gökhan Arıcı, Murat Gençtürk, İsmail Koç, Hasan Zeybek, Hüseyin İyican, Osman Özgün, Osman Aynur, Fatih Bakır, Savaş Yıldırım, Hüseyin Şahinal, Ümit Balta, Nuri Zengin, Murat Hikmet, Onur Balcı’nın aralarında olduğu, 20 başpehlivan, 16 başaltı pehlivan, 32 büyük orta, 40 küçük orta iki boy, 30 deste iki boy, 30 tozkoparan, 26 teşvik ve 100 minik iki boy olmak üzere toplam 300 pehlivanın mücadelelerine sahne olacak.

16 Temmuz’da gerçekleşecek Sincan yağlı Güreşleri’nin 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin ardından ertelendiğini hatırlatan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Sincan Yağlı Güreşleri’ni 8. yılında da devam ettireceğiz. 7 yıldır devam eden bu organizasyonu 8’inci yılında da yaşatmaya devam edeceğiz. 13 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00’da Sincanımıza yakışır bir organizasyonla vatandaşımızı 300 pehlivanla buluşturacağız. Ata sporumuz olan güreşin, tanıtılarak, kuşaktan kuşağa aktarılması konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın