Sincan Yağlı Güreşleri Başlıyor!

Sincan Yağlı Güreşleri Başlıyor!
8 Temmuz 2016 10:51

Sincan Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı. Kırkpınar başpehlivanları Sincan er meydanında hünerlerini sergileyecek. 20’si başpehlivan olmak üzere 300 yağlı güreşçi, 16 Temmuz Cumartesi günü Sincan’da kıran kırana bir mücadele yaşayacak.

Vatandaşların heyecanla beklediği Sincan Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı. Sincan Belediyesi, geleneksel ata sporu yağlı güreşi bir kez daha vatandaşlarla buluşturuyor. Sincanlılar, 16 Temmuz Cumartesi günü saat 10.00’da Sincan Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilecek organizasyonla yağlı güreş seyrine doyacak. “Kırkpınar’ın rövanşı” olarak nitelendirilen Sincan Yağlı Güreşleri 8’inci yılında, 300 pehlivanın kıran kırana mücadelesine sahne olacak. Kırkpınar’ın 20 başpehlivanı da Sincan er meydanında hünerlerini sergileyecek.

Sincan Yağlı Güreşleri’ne her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden pehlivanlar ve başpehlivanlar katılacak. Şehir Stadyumu’nun çimleri Mehmet Yeşilyeşil, Mustafa Kemal Karaboğa, Şaban Yılmaz, Ünal Karaman, Hamza Köseoğlu, Gökhan Arıcı, Murat Gençtürk, İsmail Koç, Hasan Zeybek, Hüseyin İyican, Osman Özgün, Osman Aynur, Fatih Bakır, Savaş Yıldırım, Hüseyin Şahinal, Ümit Balta, Nuri Zengin, Murat Hikmet, Onur Balcı gibi pehlivanların çetin mücadelelerine sahne olacak.

Şölen havasında gerçekleşecek büyük buluşmaya tüm güreş severleri davet eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Geleneksel ata sporumuz olan yağlı güreşleri bu yıl da vatandaşlarımızla buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Umuyorum ki bu yıl da Sincanımıza yakışır bir organizasyonla, vatandaşımızı yaklaşık 300 güreşçiyle buluşturacağız. Milli ve manevi değerlerimizin tanıtılarak, kuşaktan kuşağa aktarılması konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın