25 Kasım Vizyon Filmleri!

25 Kasım Vizyon Filmleri!
22 Kasım 2016 12:18

Bugün ki yazımızın konusu da Ankaralı sinema severler için derlediğimiz, 25 Kasım Cuma günü gösterime girecek olan filmler. Bu hafta, 3 tanesi Türk yapımı olmakla birlikte 7 yeni film vizyon giriyor. Bunlar, Bana Git De, Çakallarla Dans 4, Yarının Adı Başka, Frantz, Lanetli Ev (the House on Pine Street ), Pastoral Amerika (American Pastoral) ve Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)

Bana Git DE

bana-git-de-film-afisiYönetmen: Handan Öztürk

Oyuncular: Tayanç Ayaydın, Atiye Yılmaz, Seyyal Taner, Birsen Dürülü, Umut Oğuz, Rıza Sönmez, Kaan Yılmaz, Kahtalı Hamido

Tür: Dram

Ülke: Türkiye

Filmin Konusu: Annesi ve babasının yurt dışına işçi olarak gitmesiyle, Doğu Anadalu’nun bir köyünde ablası Elif ile, babaanneleri ve dedelerine emanet edilen Ali, bu ortama ait kadim müziklerve sesler ile ve de sıcakcık insan ilişkilerini tanıyarak büyümüştür. İleri ki zamanlarda da İstanbul’un en iyi gitaristlerinden biti olan Ali’yi çocukluğunun sesleri ve seıcaklığı hiçbir zaman terk etmez. Popüler kültürün elinde oyuncak olmamak ve kendisini bulmak için yollara düşen Ali’nin bu yolculuğunun uzak bir durağında Ali Leyal ile tanışır. Leyal ise Ali’nin tersine, ünlü bir şarkıcı olmak için bu kasabanın dar ve baskıcı hayatından kaçarak İstanbul’a varmaya çalışan genç ve güzel taşralı bir kadındır. Hayat Leyal’e çok da cömert davranmamıştır. Yine de olağanüstü müzik yeteneğine sahiptir ve bu taşranın gölgesinde kaybolmaktan korkmaktadır. Ali’yi büyüledikten sonra Leyal ortadan kaybolur. Ali’nin arayışlarına Leyal de eklenmiştir. Ali, Leyal’nın trajik hikayesini öğrendiğinde ise bu arayışları iyiden iyiye sarpa sarmaya başlayacaktır.

Yönetmenliğini ve sanaristliğini Handan Öztürk’ün yaptığı dram yapımının yapımcılığını da Öztürk üstleniyor. Filmin başrollerini ise Atiye, Tayanç Ayaydın, Seyyal Taner, Birsen Dürülü, Umut Oğuz, Rıza Sönmez, Kaan Yılmaz ve Kahtalı Hamido paylaşıyor.

Çakallarla Dans 4

cakallarla-dans-4-film-afisYönetmen: Murat Şeker

Oyuncular: Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar, Murat Akkoyunlu, Didem Balçın, Hakan Bilgin, Derya Şensoy, Hande Katipoğlu

Ülke: Türkiye

Tür: Komedi

Filmin Konusu: Aynı adlı film serisinin, 4. filminde sevilen karakterler Muhasebeci Servet, Kayınço Gökhan, Köfte Necmi ve Del Piero Hikmet ekenomik sıkıntılar yüzünden aynı evde yaşamaya başlamışlardır. Bu yeni duruma uyum sağmalakta sıkıntı yaşıyorlardır. Bir gün Berber Hüseyin abi kahramanlarımızın karşısına çılgın ancak bir o kadar da cazip bir planla çıkar. Almanya’daki dayıoğlu öldüğünde vasiyet olarak tam olarak neyi işaret ettiği belirsiz bir harita bırakmıştır. Bunun bir hazine haritası olduğunu düşünen kahramanlarımız tutundukları bu umut ışığının peşinden Edirne’ye yola çıkarlar.
Ülkemizde severek izlenilen serisin 4. Devam filmi niteliğindeki bu filmde başrolleri Şevket Çoruh, İlker Ayrık,Timur Acar ve Murat Akkoyunlu’yu yeniden bir araya getiren filmin kadrosunda Didem Balçın, Hakan Bilgin, Derya Şensoy ve kadroya yeni katılan Hande Katipoğlu ve Tim Seyfi de yer alıyor.

Yarının Adı Başka

yarinin-adi-baska-filmYönetmen: Moharram Zeinalzadeh, Mustafa Yıldız Delazy

Oyuncular: Fırat Tanış, Zelal Dede, Volkan Keskin, Moharram Zeinalzadeh, Metin Keçeci, Selahattin Taşdöğen, Ünsal Kızılkaya, Nazar Baydur

Ülke: Türkiye, İran

Tür: Dram

Filmin Konusu: Afgan, yaşlı bir bisikletçi olan Nesim’in oğlu uzun zaman önce İstanbul’a gelip yaşamaya başlamıştır. Düğün hazırlıklarını yaparken birden ortadan kaybolur. Oğlunun bu durumunu öğrenen Nesim, onu bulmak amacıyla yollara düşer. Hem kaçak hem de bir hayli tehlikeli yollardan geçerek, başka mültecilerle Türkiye’ye girer. Yol arkadaşlarını kaybedince çareyi sınır köylerinden birine sığınmakta bulur. Burada hayta kalma mücadelesi verirken, çobanlık yapan Mustafa ve onun yareni Zelal ile tanışır. Bir taraftan da Nesim’in peşine hiç beklenmedik adamlar düşer. Çoban Mustafa bir yandan Nesim’i korumaya uğraşırken, bir yandan da aşkına sahip çıkmaya çalışır.

Dram ve aşk türündeki filmin yönetmenliğini Mustafa Yıldız Delazy ve Moharram Zeinalzadeh paylaşıyor. Filmin başrollerinde ise ise Fırat Tanış, Zelal Dede, Metin Keçeli ve Volkan Keskin var.

Frantz

frantz-filmYönetmen: François Ozon

Oyuncular: Pierre Niney, Paula Beer, Ernst Stötzner, Marie Gruber, Johann von Bülow, Anton von Lucke, Cyrielle Clair, Alice de Lencquesaing

Ülke: Fransa, Almanya

Tür: Dram

Filmin Konusu: Yönetmenliğini ünlü yönetmen François Ozon’un yaptığı, Fransa – Almanya ortak yapımı bu filmde, 1. Dünya Savaşı ertesinde, savaşta şehit düşen nişanlısı Frantz’ın yasını tutan Anna ve ailesinin dikkatini gizemli bir durum çeker. Zira Adrien isimli genç bir adam, Frantz’ın mezarını günde iki kez ziyaret edip çiçek bırakmaktadır. Adrien’i evinde misafir eden ve Franz ile arkadaşlığını öğrenen Anna, Adrien ile yakın duygular paylaştığını fark eder. Yas tutan bu iki insan bir yandan birbirlerinin yaralarına merhem olurken, bir yandan da Franz ile ilgili bilenmeyen gerçekler su yüzüne çıkar.

Fransa’nın yetiştirdiği en yetenekli yönetmenlerden biri olan François Ozon, Venedik Film Festivali’nde yarışan Frantz’la melodram türüne yöneliyor ve Maurice Rostand’ın bir oyununu sinemaya uyarlıyor. Filmin başrollerini ise Pierre Niney, Paula Beer, Ernst Stötzner, Marie Gruber, Johann von Bülow, Anton von Lucke, Cyrielle Clair ve Alice de Lencquesaing paylaşıyor.

Lanetli Ev (the House on Pine Street)

lanetli-ev-filmYönetmen: Aaron Keeling, Austin Keeling

Oyuncular: Emily Goss, Taylor Bottles, Cathy Barnett, Jim Korinke, Tisha Swart-Entwistle, Natalie Pellegrini, Robert Jones, Chelby Kunkel

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Tür: Korku

Filmin Konusu: Psikolojik bir çöküş sebebiyle yıllar sonra Kansas’a dönen Jennifer Branagan, 7 aylık hamiledir. Anne olacak olmanın verdiği stres, annesinin tavrı ve eşiyle olan gergin ilişkinin sonucu olarak Jennifer oldukça sıkıntılı günler geçirmektedir. Hayatını kontrol altına almaya çalışan Jennifer’ın karşısına çok daha farklıbir mücadele çıkar. Kiraladıkları evde garip olaylar olmaya başlar. Evin hayaletli olduğunu düşünen Jennifer’a kimse inanmaz. Jennifer bir yandan akıl sağlığını korumaya çalışırken, bir yandan da eve musallat olan güçle mücadele etmeye çalışır.

Korku türünde olan bu filmin yönetmenliğini, Aaron Keeling ve Austin Keeling paylaşıyor. Başrollerinde ise Emily Goss, Taylor Bottles, Cathy Barnett, Jim Korinke, Tisha Swart-Entwistle, Natalie Pellegrini, Robert Jones ve Chelby Kunkel var.

Pastoral Amerika (American Pastoral)

pastoral-amerika-filmYönetmen: Ewan McGregor

Oyuncular: Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning, Molly Parker, Uzo Aduba, Valori Curry, David Strathairn, Rupert Evans

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Tür: Dram, Tarih

Filmin Konusu: Yapım, dışarıdan kusursuz görünen bir aileye odaklanıyor ve eskiden yıldız bir atlet olan, şimdilerde ise başarılı bir iş adamı olan Seymour Levov ve ailesini tanımamızı sağlıyor. Seymour eski bir güzellik kraliçe ile evlidir ve ikilinin ergenlik çağında bir kızları vardır. Bir gün kızları ortada kaybolur ve anne-baba kızlarının siyasi bir terör eylemi gerçekleştirmekle suçlandığını öğrenirler. Her şeye rağmen kızını bulmaya kararlı olan baba ise öğrendikleri ile derinden sarsılıyor.

Kadrosunda Jennifer Connelly, Dakota Fanning, David Strathairn gibi ünlü oyuncuları barındıran bu film, başarılı aktör Ewan McGregor’un ilk yönetmenlik denemesi ve bu yapım, Philip Roth’un Pulitzer ödüllü kitabından uyarlanmış.

Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)

savas-vadisi-filmYönetmen: Mel Gibson

Oyuncular: Andrew Garfield, Vince Vaughn, Teresa Palmer, Sam Worthington, Luke Bracey, Hugo Weaving, Rachel Griffiths, Damien Thomlinson

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Tür: Savaş, Dram, Biyografik

Filmin Konusu: İkinci Dünya Savaşı’nda Amerikan ordusunda doktor olan Desmond T. Doss, Okinawa Savaşı’nda görev yaparaken insanları öldürmeyi reddeder ve Onur Madalyası’na layık görülen ilk vicdanı retçi olur. Silahını hiç kullanmadan 75’e yakın kişiyi kurtarır.

Ünlü oyuncu Mel Gibson’un 10 yıl aradan sonra Hicksaw Ridge yönetmen olarak ile karşımıza çıktığı yapımda başrolleri Andrew Garfield, Vince Vaughn, Teresa Palmer, Sam Worthington, Luke Bracey, Hugo Weaving, Rachel Griffiths ve Damien Thomlinson paylaşıyor.

Harika Cora

Harika Cora

“Bak üvey kardeşim! Bu kılıcın ucu senin dilinden keskindir. Yerimi ve babamın sevgisini de zorla elimden almayı hele bir dene; o vakit belki Ñoldor halkı, esirlerin efendisi olmaya hevesli birinden kurtulur!”

Bir Yorum Yazın