Ankara Elektrik Aboneliği Enerjisa

Ankara Elektrik Aboneliği Enerjisa
19 Nisan 2016 10:46

Ankara Enerjisa elektrik aboneliği işlemleri nasıl yapılır ? Ankara elektrik aboneliği açtırma, elektrik aboneliği kapattırma, Enerjisa elektrik güvence bedeli gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ankara Enerjisa Abonelik İçin Gerekli Belgeler:

– Kira kontratı / tapu belgesinin fotokopisi,

– Başvuruda bulunan kişiye ait kimlik belgesi. (Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport)

– Zorunlu Deprem Sigortası fotokopisi veya sigortayı yaptıran kişinin T.C. kimlik numarası ile poliçe numarası.

– Abonelik yaptırılacak yerin abonelik numarası. (Elektrik sayacında veya eski faturalarda yazar.)

Ankara Enerjisa Aboneliği Nasıl Yapılır ?

Enerjisa kurumlarına aboneliği yaptıracak kişi yukarıda belirtilen belgelerle birlikte gitmelidir. Abonelik Açtırma bölümüne giderek işlemlerinizi halledebilirsiniz. Eğer abonelik açtıracağınız yerin önceden ödenmemiş elektrik borcu bulunuyorsa, veznelerden sizi yönlendiriyorlar ve kısa bir dilekçe işleminin ardından mülkün yeni sahibi olduğunuz kayda geçiyor ve önceki borç sizi ilgilendirmiyor.

Ankara Enerjisa Elektrik Aboneliği Zorunlu Deprem Sigortası

Afet Sigortaları Kanunu gereğince su ve elektrik abonelik işlemleri sırasında ilgili kuruluşlarca Zorunlu Deprem Sigortası kontrol edilmektedir. 18 Ağustos 2012 tarihinden itibaren abone değişikliği ve abonelik açtırma gibi işlemlerin tamamında güncel Deprem Sigortası bulunması gerekmektedir.

Ankara Enerjisa Elektrik Aboneliği Açtırmak İçin Ne Kadar Gerekli ? Güvence Bedeli

Başkent Elektrik A.Ş. yani Enerjisa’da elektrik aboneliğinizi açtırmak için güvence bedeli (depozito) ödemeniz gerekmektedir. 2015 yılı itibariyle Ankara elektrik aboneliği güvence bedeli, konut başına 90 TL ile 140 TL arasında değişmektedir. Bu güvence parası, aboneliğinizi kapattırırken size geri ödenmektedir.

Ankara Enerjisa Elektrik Aboneliği Nasıl Kapatılır ?

Ankara’da elektrik aboneliğinizi iptal ettirmek için nüfus cüzdanınız ile şahsen Enerjisa’ya müracaat etmeniz gerekmektedir. Müracaat sırasında elektrik abonelik numaranız da istenmektedir.

Ankara Enerjisa Telefon Numarası: 444 4 372

Ankara Enerjisa Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Ankara Enerjisa’da abonelik işlemlerini halletmek için Sıhhiye’de bulunan hizmet binasını kullanabilirsiniz. Enerjisa Sıhhiye Hizmet Binası, Hanımeli Sokak’tadır ve Ankara Metrosu Sıhhiye Durağı’na çok yakındır.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın