• (Alış) 5.418 TL
  • (Satış) 5.428 TL
  • (Alış) 6.131 TL
  • (Satış) 6.142 TL

Ankara’daki Hayvan Barınakları

Ankara’daki Hayvan Barınakları
2 Aralık 2016 17:15

Ankara’da hem belediyelerin hem özel kurumların hem de gönüllülerin desteklediği ve kurduğu hayvan barınakları bulunmaktadır. Kedi ve köpek gibi hayvanların bulunduğu Ankara barınakları, şehrin birçok farklı bölgesine konumlanmıştır. Evcil hayvan alma gibi fikriniz varsa, bu barınaklardaki hayvanlara ulaşarak sahiplenme yapabilirler. Bunun dışında hem barınaklara mama yardımı hem de diğer gönüllülük yardımlarında bulunabilirsiniz.

Çankaya Belediyesi Hayvan Barınağı

cankaya-hayvan-barinagi

Çankaya Belediyesi bünyesinde hizmet veren ve Şanslı Barınak olarak adlandırılan Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Avrupa’nın en büyük bakım ve rehabilitasyon merkezidir. Her yıl binlerce hayvanın tedavi ve bakımını yapan Çankaya Hayvan Barınağı’nın aylık mama tüketimi 22 ton civarındadır. Çankaya bölgesindeki köpekleri toplayarak onların bakımlarını yapan Şanslı Hayvan Barınağı’ndan hayvan sahiplenebilirsiniz. Ayrıca barınağın mama ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için de iletişime geçebilirsiniz.

Çankaya Belediyesi Hayvan Barınağı Adresi: Yeşilkent Mah. 555.Cadde No:86 Çankaya
Çankaya Belediyesi Hayvan Barınağı Telefon Numarası: 0 312 442 37 18

Mamak Belediyesi Hayvan Barınağı

mamak-hayvan-barinagi

“Doğa Hayvanlarla Güzeldir” sloganıyla Kutludüğü’nde hizmete giren Mamak Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, 250 hayvan kapasitelidir. 2 bini kapalı olmak üzere toplam 5 bin metrekarelik bir alanda bulunan hayvan barınağının 55 odası bulunmaktadır.

Merkezde sokak hayvanlarının rehabilitasyonu için gerekli muayeneler yapılırken (parazitlerden arındırma, aşılama,kısırlaştırma, küpeleme), karantinaya alınacak hayvanlar tespit edilerek tedavileri yürütülmektedir. Ayrıca hayvan sahibi olmak isteyen vatandaşların başvurularına yanıt verilip sokak hayvanları sahiplendirilmektedir.

Mamak Hayvan Barınağı Adresi: Kutludüğün Fatih Mah. Şehit Şeref Teğmen Cad. Tavşancıl Mevkii
Mamak Hayvan Barınağı Telefon Numarası: 0 312 597 52 74

Sincan Belediyesi Hayvan Barınağı

sincan-hayvan-barinagi

Sincan Belediyesi’nin veterinerlik hizmetleri bünyesindeki ekipler, sahipsiz veya yardıma muhtaç sokak hayvanlarını toplayarak barınaklarda gerekli tedavi ve bakımı uyguluyor. Sincan’daki barınaktan evcil hayvan sahiplenmek isteyenler ziyaret saatlerinde barınağı gezerek tüm tedavileri, aşıları ve gerekli bakımları yapılan bu hayvanlar arasından sahiplenmek istediklerini seçebilirler.

Sincan Belediyesi Barınağı tarafından sadece sokak hayvanlarına değil, sahipli evcil hayvanlara da veterinerlik hizmeti veriliyor. Belediye bünyesinde çalışan 3 veteriner hekim, Sokak hayvanları ile beraber sahibi tarafından barınağa getirilen evcil hayvanlara da gerekli tedavi, bakım ve aşı uygulamasını yapıyor. Bakıma muhtaç, hasta, sakat yada tehlike arzeden sokak hayvanları için ihbarda bulunmak isteyen vatandaşlar, veterinerlik hizmetlerine mesai saatleri içerisinde, 0 312 271 17 61 numaralı telefondan ulaşabilirler. Mesai saatleri dışında ise gerekli bir durum bildirmek isteyenler 0312 269 38 37 numaralı telefondan belediyeye bilgi verebilir.

Sincan Belediyesi Hayvan Barınağı Adresi: Sincan Oto Sanayi, eski mezbaha yanı.
Sincan Belediyesi Hayvan Barınağı Telefon Numarası: 0 312 433 12 12

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • harun
  29 Ocak 2018 11:02

  rotvaydır cinsi köpek varmı

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar