Ankara Numune Hastanesi’nde Yangın!

Ankara Numune Hastanesi’nde Yangın!
18 Mayıs 2016 22:00

Ankara Numune Hastanesi’nde 21:40 sıralarında bilinmeyen bir sebepten yangın çıktı. Yangında ölü ya da yaralı olmadığı öğrenildi. Hastanenin B Blok çatı katında çıkan yangın rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüdü. Bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Hastane otoparkındaki araçlar derhal kaldırıldıktan sonra bölgede güvenlik koridoru oluşturuldu. Sağlık Bakanlığı, olayla ilgili açıklama yaparak Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin
Beyin Cerrahi ve Üroloji servislerindeki 100’e yakın hastanın yangın nedeniyle başka bölümlere sevk edildiği kaydedildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, olaylı ilgili açıklama yaptı. Özellikle sosyal medya yangının yıldırım düşmesi sonucunda oluştuğuna ilişkin söylentiye yanıt veren İtfaiye Daire Başkanlığı, yapılan incelemeler sonucunda yangının çatı arasındaki elektrik hatlarından kaynaklandığının tespit edildiğini söyledi.

 

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın