• (Alış) 5.779 TL
    • (Satış) 5.79 TL
    • (Alış) 6.694 TL
    • (Satış) 6.706 TL

Tilki Kürkünden Mont Satan Mağazaya Tepki

Tilki Kürkünden Mont Satan Mağazaya Tepki
26 Ocak 2017 16:13

Sosyal medyada bir kullanıcının yaptığı paylaşım, Türkiye’nin en büyük giyim mağazalarından birine hızla tepki gösterilmesini sağladı. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan bir hayvanseverin fotoğraflarında Koton ürünü olan bir montun etiketinde %100 tilki kürkü kullanıldığı yazıyordu. Paylaşımın hızla yayılmasıyla birlikte hayvanseverler #KotonBoykot hashtagiyle tepkilerini dile getirmeye başladılar.

Yılmaz Yılmaz ve Gülden Yılmaz çifti tarafından 1988 yılında İstanbul’da kurulan Koton, günümüzde Türkiye’nin önde gelen mağazalarından biri oldu. 275’i Türkiye’de olmak üzere 434 mağazaya ulaşan Koton’un tilki kürkünden mont satması, büyük tepkiye neden oldu.

Koton, konuyla ilgili olarak 26 Ocak 2017 tarihinde resmi bir açıklama yayınladı. Açıklamada ”Yaşanan olay karşısında içtenlikle üzüntü duyduğumuzu; üretimimizden kaynaklanan haklı tepkiler nedeniyle ürünlerin dün itibarıyla toplatıldığını ve ürünlerimizde gerçek kürk kullanımının tekrarlanmayacağını tüm samimiyetimizle bildirmek isteriz.” ifadelerine yer verildi.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar