• (Alış) 5.994 TL
    • (Satış) 6.005 TL
    • (Alış) 6.827 TL
    • (Satış) 6.839 TL

Ankara’da Tercüme Hizmeti: İvogsan Tercüme

Ankara’da Tercüme Hizmeti: İvogsan Tercüme
26 Kasım 2016 16:22

Ankaralı girişimciler, her sektörde faaliyetlerine devam ederken bu alanda şehrin ekonomisini güçlendirmeye devam ediyor. İvogsan Tercüme Bürosu da tercüme alanında Ankara’da faaliyet gösteren önemli işletmelerden bir tanesi. La Ankara ekibi olarak İvogsan Tercüme Bürosu Kurucusu Taş Ali Koçer’i ziyaret ederek hem Ankara’daki tercüme faaliyetleri hem de şirketin çalışmaları konusunda bilgiler aldık.

Taş Ali Koçer Kimdir?

1985 yılında Afyon’da doğan Taş Ali Koçer, yakın çevresi tarafından ”enerjisi bitmeyen adam” olarak tanımlanıyor. Kendisini yakıştırılan bu tanımı hiç de haksız çıkartmayan Koçer, sosyal sorumlulukların bilince hareket ediyor. Kişisel başarıdan ziyade iş gücü ve istihdamın daha önemli vurgulayan Koçer, topluma devamlı yararlı olmanın önemli olduğunu düşünüyor. Yeni teknolojileri takip etmeyi, okumayı, seyahat etmeyi ve araştırmayı seven Taş Ali Koçer, kolay pes etmeyen ve yorulmayan bir yapıya sahip.

tas-ali-kocer

İvogsan Tercüme ve Faaliyetleri

Türkiye Çevirmenlik Federasyonu (TURÇEF) üyesi ve Ankara Çevirmenlik Derneği (ANKAÇED) Yönetim Kurulu  üyesi olan İvogsan Tercüme Bürosu, 2001 yılında beri faaliyet gösteren bir tercüme bürosu. Profesyonel anlamda hizmet veren yeminli tercüme bürosu İvogsan’ın tercüme alanında faaliyetleri oldukça geniş. Ankara Yeminli Tercüme, Teknik Tercüme, Simultane Tercüme, Ardıl Tercüme, Tercüman Refakat Hizmetleri, Hukuki Tercüme, Akademik Tercüme, Sanatsal ve Edebi Tercüme, Tıbbi Tercüme, Ticari ve Finans Tercümeleri, Acil Tercüme, Web Sitesi Lokalizasyonu, Simultane Tercüme gibi faaliyet alanlarında hizmet veren İvogsan, tüm tercüme projelerinde tercümanları uzmanlık alanını kapsayan konu alanlarına göre belirliyor.

ankara-ceviri

Neden İvogsan Tercüme?

13 tam zamanlı ofis personeli, simultane tercüme alanında farklı dillerde yaklaşık 30 çevirmen, serbest tercümede ise 80’e yakın çevirmenle faaliyetlerini sürdüren İvogsan Çevirisi Bürosu, lise ve üniversite eğitimini Türkiye’de ve dünyada kabul gören okullarda tamamlamış, konusunda uzman, tercümanlığın bir gerekliliği olan genel kültürü yüksek bir kadro ile hizmet veriyor.

İşini etkin ve profesyonel bir şekilde yapmaya odaklanan İvogsan Tercüme Ofisi; çeviriyi doğrudan yaparak değil, işin özünü kavrayarak hizmet vermeyi ilke ediniyor. Güvenilebilirlik, saygınlık, kalite ve çeviri ofisinin ekonomik gücü gibi kavram ise tercüme bürosu için ne önemli kriterleri oluşturuyor.

ankara-ceviri

Tercümenin Zorlukları Neler?

Her meslekte olduğu gibi tercüme alanında da çeşitli zorluklar bulunuyor. Bu konuda bilgiler veren Taş Ali Koçer, ”Yaptığımız tercüme işleri; hukuki zeminde sıradan bir yeminle bir ofise ve gerekli haklara sahip olmaksızın hepimizi yıllarca sorumluluk altında bıraktı.” dedi. TURÇEF ve ANKAÇED gibi kuruluşların çalışmaları sayesinde gerçekleştirilen ”mesleki zorunluluk sigortası” bu konudaki sıkıntıları minimuma indirmiş görünüyor.

İvogsan Tercüme Telefon Numarası: 0 312 394 30 83

İvogsan Tercüme İnternet Sitesi: www.ivogsantercume.com

İvogsan Tercüme Adresi: İvedik Org. San. Böl. Ağaç İşleri San. Sit. 1354.Cad. (Eski 21.Cad.) No:117/2 Yenimahalle/ ANKARA

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar