Batıkent Metrosu’nda İki Aylık Çalışma

Batıkent Metrosu’nda İki Aylık Çalışma
21 Nisan 2016 23:49

Ankara’da yapımı devam eden Keçiören Metrosu’nun (M4) Batukent Metrosu ile bağlantı çalışmaları yapılması nedeniyle metro hatlarında değişikliğe gidildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre metro çalışmaları nedeniyle 16 Nisan-16 Haziran 2016 tarihleri arasında Batıkent Metrosu’nun Akköprü İstasyonu’na kadar çalışacağı açıklandı. Yapılan değişikliğin açıklanmasında şu bilgilere yer verildi:

“Keçiören (M4) metrosunun planlanan zamanda açılabilmesi için Ulaştırma Bakanlığınca Keçiören ile Batıkent Metrosu arasında bağlantı çalışmaları yapılacaktır.

Bu nedenle Batıkent Metrosu 16 Nisan-16 Haziran tarihleri arasında Akköprü İstasyonuna kadar çalışacaktır. Yolcularımız Akköprü İstasyonundan otobüslerle Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Metrosuna ücretsiz olarak taşınacak ve AKM’den Kızılay-Koru istikametine Metro ile devam edeceklerdir. Aynı şekilde Koru-Kızılay’dan Metro ile gelen yolcularımız AKM İstasyonundan otobüslerle Akköprü İstasyonuna ücretsiz olarak taşınacak ve Akköprü İstasyonundan Metro ile Batıkent-Sincan istikametine yolculuklarına devam edeceklerdir.”

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • CHP’li Vekil Ankara Metrosunda | La Ankara
    25 Nisan 2016 14:24

    […] hattında yapılan geçici düzenleme, seferlerin uzamasına neden oldu. Bununla ilgili olarak Batıkent Metrosu’nda İki Aylık Çalışma başlığında bu habere yer vermiştik. Medyada çıkan haberlerle birlikte bu sorunu yerinde […]

Bir Yorum Yazın