Battlefield 1’de Osmanlı da Yer Alacak

Battlefield 1’de Osmanlı da Yer Alacak
16 Haziran 2016 17:26

Gelecek nesil savaşlardan bir anda eski döneme geri dönen Battlefield 1’in çoklu oyuncu modlarında Osmanlı da bulunacak…

Duyurulduğu ilk dakikadan itibaren epey dikkat çeken ve Call of Duty’nin aksine eski döneme geri dönüş yapan Battlefield 1, şimdilerde en çok beklenen oyunlardan biri. Infinite Warfare ile aynı zaman aralığında tanıtılan ve ilk videosu ile beraber en büyük rakibini geçmeyi başaran yapım, haliyle beklentiyi daha da yukarıya çekmiş durumda. 1. Dünya Savaşı temasına sahip olan ve bu sayede birçok ülkenin karşılaşmalarına ev sahipliği yapan oyun, bununla beraber Osmanlı’yı da seçeneklerinde barındıracak. Ki zaten Dünya Savaşı temasını gerçek bir şekilde işlemek isteyen geliştirici ekibin bunu es geçmesi düşünülemezdi. Tabi bu durumla ilgili ortada net bir gelişme yoktu ta ki bugüne kadar. Serinin resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan geliştirici, oyunda bulunacak olan ülkeleri ilk ağızdan doğrulamış bulunmakta.

7 Ülke de Onaylandı

Yapılan açıklamaya göre Battlefield 1’in çoklu oyuncu modları içerisinde İngiltere, Almanya, Avusturya – Macaristan, İtalya, Osmanlı ve Amerika ülkeleri bulunacak. Askerler ile birlikte savaşın içerisine gireceğimiz yapımda henüz hangi oyun modlarının yer alacağı bilinmiyor. Kült hale gelmiş Battlefield modlarının bu oyunda da yer alması beklenenler arasında.

Türkçe Dil Desteği ile Geliyor

Yapılan resmi duyuru sonrasında Origin sayfasını yayına alan EA Games, burada paylaştığı bilgilerde oyunun hangi dil seçenekleri ile birlikte geleceğini açıkladı. Bu sayfaya baktığımızda oyunun Türkçe dil desteğine sahip olacağını görüyoruz. Nitekim yüksek ihtimalle yapımda Türkçe altyazı desteği göreceğiz.

Bir Yorum Yazın