Muhammed Ali’nin İsmi Ankara’da Yaşatılacak!

Muhammed Ali’nin İsmi Ankara’da Yaşatılacak!
9 Haziran 2016 21:30

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boksörü kabul edilen Muhammed Ali, geçtiğimiz günlerde vefat etmiştir. Efsane boksörün adının yaşatılması için Keçiören’deki Esertepe Parkı’nın adının değiştirilmesi kararı alındı. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağan toplantısında alınan kararla birlikte 180 dönümlük Esertepe Parkı’nın adının ‘Muhammed Ali Esertepe Parkı’ olması meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Keçiören’de Etlik ve Esertepe mahalleleri arasında yer alan ve 180 bin metrekarelik devasa bir alana sahip olan Muhammed Ali Esertepe Parkı, içerisinde aktivite alanlarını barından bir yer. 4 farklı noktadan giriş yapılabilen Esertepe Parkı içerisinde 4 adet de meydan bulunuyor.

Türk Devletleri’nin figürleri ve simgelerinin bulunduğu parka, Osmanlı Devleti Giriş Meydanı ve Kapısı, Selçuklu Devleti Giriş Meydanı ve Kapısı, Hun Devleti Giriş Meydanı ve Kapısı ile Türkiye Cumhuriyeti Giriş Meydanı ve Kapısı ayrı bir özellik katıyor. Park içerisinde kolay gezinti yapılması ve engelli vatandaşlara kolaylık sağlanması amacıyla yürüyen merdivenler, 3 yatay asansör yer alıyor. Ayrıca yine park içerisinde çeşitli bitki grupları ile düzenleme yapılmış aydınlatmalı Türkiye haritası da bulunuyor.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın