ODTÜ Öğrenci Temsilciliği’nin “Kedi Adayı” Pakize

ODTÜ Öğrenci Temsilciliği’nin “Kedi Adayı” Pakize
14 Kasım 2016 12:03

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada hızla yayılan Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden köpek Gobi’ye öğrenci kimliği çıkartılmasından sonra ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin meşhur kedisi Pakize’de gündeme oturdu. Pakize, ODTÜ İİBF bahçesinde yaşayan bir kedi. Ama onu diğer kedilerden ayıran özelliği, Öğrenci Temsilciliği seçimleri devam ederken onun da “Kedi Adayı” olarak seçimlere girmesi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencileri kampüste yaşayan onlarca evsiz köpekten biri olan ama öğrencilerle birlikte derslere girmeye bayılan köpek Gobi için öğrenci kimliği çıkartmıştı. Sebebi ise üniversite öğretim görevlilerinden birinin Gobi’yi dersten atması. Öğrenci kimliği çıkarılan köpek artık derslere rahatça girip, huzurla keyif yapabilecek, öğrencilerin sınav dönemi streslerini bir nevi sıfırlayacak.

Bu güzel haberlere bir yenisi daha eklendi. Bu sefer Ankara, ODTÜ’den! ODTÜ öğrencileri de çok sevdikleri kedi Pakize’yi Öğrenci Temsilciliği seçimlerinde “Kedi Adayı” yaptı.

odtu-kedi-aday-pakize

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın