PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Neden Durduruyor?

PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Neden Durduruyor?
31 Mayıs 2016 23:01

Dünyanın en önemli online ödeme şirketlerinden olan PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini durduracağını açıkladı. PayPal’ın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre şirket 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren Türkiye içerisinde hizmet vermeyecek.

PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurması, kullanıcılar arasında şaşkınlık yarattı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre BDDK’nın şirketin lisans başvurusunu reddetmesi sebebiyle faaliyetlerin durdurulma kararı aldığı belirtildi.

PayPal’ın açıklamasının tam metni şu şekilde:

PayPal Türkiye AçıklamasıBDDK’nın bu kararında ödeme kuruluşlarının birincil ve ikincil sistem gerekliliklerini sıralayan tebliğ, ana ve yedekleme yapacak sunucuların Türkiye’de olma zorunluluğunu olması etkili görünüyor. Bilgi sistemlerinin şeffaf ve denetlenebilir olması, BDDK’ya göre önemli bir kriter.

Şirketin açıklamasındaki “Türkiye’de yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir” cümlesi ise Türkiye’ye dönme konusunda açık kapı bırakıyor. BDDK, PayPayl’ın sunucularını Türkiye’de barındırmasını talep ederken şirketin ilerleyen süreçte Türkiye pazarı için nasıl bir adım atacağı merak konusu.

Ekşi Sözlük yazarlarının başlattığı LÖSEV PayPal bağış kampanyasına katılarak PayPal hesabınızda kalan parayla lösemili çocuklara umut olabilirsiniz.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • LÖSEV, PayPal Bağış Kampanyası | La Ankara
    28 Haziran 2016 11:05

    […] yapılamayacak. PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma faaliyetlerini buradaki yazımızdan detaylı olarak […]

Bir Yorum Yazın