Ankara Aquaparkları

Ankara Aquaparkları
4 Mayıs 2016 18:29

Herkes yazın getirdiği bunalmışlıktan, stresten ya da iş psikolojisinden kurtulmak için aktivite arayışı içerisine girer. Bu noktada denizler veya havuzlar kişilerin en çok tercih ettiği yerlerdir. İnsanlar üzerinde olumlu sonuçlar veren, yorgunluklarından arındıran denizler her yerde bulunmamaktadır. Ülkemizin her köşesi farklı güzellikte olsa da hemen hemen herkes deniz olan yerleri daha çok sevmektedir. Bazı kişilerin tatillerinde sahil şehirlerine giderek tatil yapma imkânı olsa da herkes bunu yapamayabilir. Bu noktada bozkır şehirlerine deniz havasını getiren, yazın eşsiz tatil keyfini sunan aquaparklar her geçen gün sayısını artırmaktadır. Aquaparklar ile isteklerine ve beklentilerine karşılık bulan kişiler, tatile gidemeseler de tatil havasını büyük oranda yaşamaktadırlar.

Ülkemizin başkenti ve bozkır kentlerinden olan Ankara da denizi olmayan bir şehrimizdir. Ancak büyük olmasının avantajı olarak birçok aktiviteye yer veren bu ilimiz aquapark açısından daha zengindir. Ankara’nın Kızılay, Ümitköy, Etlik, Gölbaşı ve daha birçok noktasında hizmet veren aquaparklar insanların çoğunlukla talep ettiği, gözde yerlerdendir. Denizi olmasa da Ankara’ya deniz maviliğini getiren aquaparklar verdiği hizmetlerle birçok aktiviteyi sizlerle buluşturmaktadır.

Ankara’daki Aquaparklarda Yapılan Aktiviteler

Safari Park, Rafting, Tramplen, Tembel nehir, Jakuzi, Dalga havuzu, Çocuk havuzu, Yağmur altında dans, Aktivite havuzu gibi birçok imkanı sunmaktadır. Aquaparklar metrelerce yükseklikte bulunan devasa büyüklükteki kaydıraklardan kayıp havuza dalarak, müthiş derecede bir eğlence fırsatı sunarken, yemyeşil beachler de müzik eşliğinde gün boyu güneşlenebilmenizi sağlamaktadır. Bu imkânlarıyla insanların gözdesi olan Aquaparklar sizlerin deniz özlemini gidermektedir. Verdiği hizmetlerle hem sizlerin hem de çocuklarınızın beklentilerini karşılamaktadır.

Ankara’da bulunan aquaparklar da bütün isteklerinize cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu aquaparklar tatil bölgesinden beklenen her şeyi sizlere sunmaktadır. Güneşlenmeye uygun bölümleri, yarı olimpik yüzme havuzları veya lezzetli fast food restoranları ile tatil tadında güzel günler geçirmenizi sağlamaktadır. Aquaparklar sayesinde Ankaralılar da tatil keyfini son demlerine kadar yaşayabilmektedir.

Ankara’daki Aquaparkların Açılma Aşamasında Dikkat Edilen Noktalar

Bölgede aquapark açmanın makul bir yatırım olup olmadığını tespit etmek için bir işletme danışmanıyla birlikte çalışılmalar yapılmıştır. Danışman ilk birkaç yıllık başlangıç masraflarını ve potansiyel dönüşü ölçüp tartmıştır.

Su parklarının yerleştirilmesi için büyük bir alan seçilmiştir. Su parkında büyük ölçekli eğlenceler olması gerektiğini unutmadan yer seçilmesi önemlidir. Eğlenceler için yeterli alanın

olduğundan emin olunduktan sonra yatırım yapılmalıdır. Eğer gerekli alan yoksa danışman yer konusunda size yardımcı olacaktır.

Eğlence programına karar verilmiştir. Müşterilere çeşitli seçenekler sunulması gerektiğini bilincinde olarak tasarlanmıştır.

Çocuklar, gençler ve yetişkinlerin bütün istediğinin eğlence olduğu, aynı zaman eğlenmek isteyecek yaşlı veya engelli müşterilerin olabileceği detayları da atlanmamıştır.

Verebileceğiniz hizmetler düşünülerek, kurumsal etkinlikler veya doğum günü partileri için bir toplantı salonu olması gerektiği düşünülmüştür

Yatırımının korunduğundan emin olmak için sigorta yaptırılmıştır.

Su parkı açık olduğunda görev başında olması gereken cankurtaranlar eğitimli, sertifikalı ve deneyimli olarak seçilmiş, nitelikli kişilerdir.

Hiçbir ayrıntı atlanmadan tasarlanan bu aquaparklar sizlere en hijyenik ve ekonomik tatil fırsatlarını sunmaktadır. Siz de başkentte iseniz ve deniz özlemi çekiyorsanız bu aquaparklar yardımınıza koşacaktır. Tatil için bir sahil kentine gidemediğiniz zamanlarda, sizleri bu üzüntüden kurtaran aquaparklar ailenizle yapabileceğiniz güzel bir tatil imkânı sunar. Maviliklerin tüm güzelliğini sunarak deniz eksikliğini bir nebze de olsa gideren bu aquaparklar Ankara’nın birçok noktasında bulunmakta ve ulaşılması çok kolaydır.

 

Aquapark    Yer
Club Watercity Aquapark    Gölbaşı
Olympic Otel Aquapark    İncek
Anktalya Aquapark    Sincan
Çiçektepe Aquapark    Sincan

 

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın