Gençlerbirliği Belgeseli: “Döğüşenler de Var Bu Havalarda”

Gençlerbirliği Belgeseli: “Döğüşenler de Var Bu Havalarda”
4 Kasım 2016 22:52

Gençlerbirliği’nin belgeseli ”Döğüşenler de Var Bu Havalarda” isimli film, 2016 yılında yayınlanmıştır. Gençlerbirliği’nin 1970-1982 yılları arasındaki çile ve fedakarlık yıllarının, dönemin tanıklarının ağzından anlatıldığı belgesel filmin yönetmenliğini Kutay Yeşilöz yapmıştır. Filmde Gençlerbirliği’nin 1970-1983 yılları arasında alt liglerde ve amatör kümenin eşiğinde geçirdiği çile ve yokluk yıllarını ve bu yıllarda kulübün yok olmasının önüne geçmek için çabalayan bir avuç Gençlerbirliği sevdalısının hikayesi anlatılıyor.

“Ülke futbolunun ve Ankara kent kültürünün önemli bir parçası olan Gençlerbirliği için 1970-1983 arasındaki yıllar bir çile ve fedakarlık dönemidir. Futbolun profesyonelleşmeye başladığı ve piyasada artık daha çok paranın döndüğü bir zamanda, Gençlerbirliği, sivil ve bağımsız takım kimliğinin “ödülünü”, sahipsizlik olarak alacaktır. Kulübün amatör kümenin ve hatta kapanmanın eşiğinden döndüğü, parayı ayıplayan futbolcuların, kulüp için makbuzla para toplayan yöneticilerin, deplasmana takımı kendi arabalarıyla götüren taraftarların olduğu, şimdiden bakınca gerçek dışı gibi duran bir dünya. Ahmed Arif’in Ankara’sına yakışan gerçek kahramanlar, tarihin tozlu raflarında unutulmaya karşı direniyorlar!”

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın