• (Alış) 5.811 TL
    • (Satış) 5.822 TL
    • (Alış) 6.729 TL
    • (Satış) 6.741 TL

Ankara’da Ev Arkadaşı Bulmak

Ankara’da Ev Arkadaşı Bulmak
22 Mart 2017 01:02

”Memur ve öğrenci kenti” olarak anılan Ankara’da üniversite okuyanların en büyük sorunlarının başında ev ve ev arkadaşı bulmak geliyor. Ankara Üniversitesi, ODTÜ, Hacettepe, Gazi, Bilkent, Başkent derken bir hayli uzayan üniversite listesi, beraberinde binlerce üniversitenin yaşadığı bir şehri de getiriyor. Ankara’daki üniversitelerde okuyan öğrenciler için ev bakılacak semtler, ev ve ev arkadaşı edinme kanalları üzerine bir yazı hazırladık.

Cebeci – Kurtuluş – Kolej Üçgeni

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Hacettepe Tıp Fakültesi derken birçok kampüsün bulunduğu Cebeci-Kolej arasındaki bölge, yoğun bir öğrenci popülasyonuna sahiptir. Bölgedeki evler genelde 3+1’dir. Eski binalar ve bakımsız evlerin kiraları ise 600 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Bahçeli ve 7.Cadde

Bahçelievler 7.Cadde’nin ara sokakları, öğrencilerin tercih ettiği bölgelerdendir. Gelir seviyesi yüksek kişilerin ve emeklilerin oturduğu bu sokaklarda azımsanmayacak bir öğrenci kitlesi de yaşamaktadır. Bilkent ve Başkent gibi özel okullarda okuyanlar, şehir merkezinde genellikle bu bölgeyi tercih etmektedir. Ev kiraları ise 900 TL’den başlamakta ve 1.500 TL civarına kadar çıkmaktadır.

100.Yıl Sakinleri

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kampüsü’nün yanı başında bulunan 100.Yıl Mahallesi, ODTÜ öğrencilerinin eve çıkmak için en çok tercih ettiği bölgedir. Otostop, dolmuş ve otobüs gibi ulaşım seçeneklerinin de bulunduğu bölgeden ODTÜ’ye ulaşım sağlamak kolay olduğu için, ODTÜ yurtlarında kalmayan öğrenciler burada eve çıkmaktadır. Ev fiyatları, geniş bir aralığa sahiptir. Bölgede hem yeni evler hem de eski evler bulunmaktadır.

Ankara’da Öğrenci Evi ve Ev Arkadaşı Nasıl Bulunur?

Klasik olarak size nasihat edileceği gibi eve çıkmadan önce ilk senenizi yurtta geçirebilirsiniz. Hem devlet yurtları hem de özel yurtlar olarak Ankara’da kalabileceğiniz onlarca yurt seçeneği bulunmaktadır.

Ankara’da öğrenci evi veya ev arkadaşı bulmak için en sık kullanılan mecra ise sosyal medyadır. Facebook’ta bulunan öğrenci evi, ev arkadaşı ve satılık eşya grupları bu konuda oldukça işlevseldir. Gruplara üye olarak ev veya ev arkadaşı aradığınızı, kriterlerinizi ve şartlarınızı yazabilirsiniz. Hem kadınlar hem de erkekler için kullanabileceğiniz Facebook ev arkadaşı bulma gruplarından bazıları şunlardır:

Ankara İkinci El Eşya , Kiralık Ev , Ev Arkadaşı (Üye Sayısı: 40.000+)

Ev Arkadaşı Ankara (Üye Sayısı: 12.000+)

Ankara Ev Arkadaşı Kiralık Oda Ev (Üye Sayısı: 10.000+)

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar