• (Alış) 5.371 TL
    • (Satış) 5.381 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

AŞTİ’ye Nasıl Gidilir?

AŞTİ’ye Nasıl Gidilir?
19 Eylül 2018 03:05

Ankara Beştepe’de bulunan AŞTİ (Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi), ulaşım açısında son derece rahat bir konumda bulunmaktadır. Şehir merkezinde yer alan AŞTİ’ye metro, dolmuş, otobüs ve taksiyle gitmek mümkündür.

1995 yılında hizmet vermeye başlayan AŞTİ’ye ulaşmanın en kolay yolu, Ankaray metro hattını kullanmaktır. Bütün metrolarla bağlantısı bulunan Ankaray, Dikimevi ve AŞTİ durakları hizmet vermektedir.

Metroyla AŞTİ’ye Ulaşım

Batıkent Metrosu, Çayyolu Metrosu, Keçiören Metrosu veya Sincan Metrosu ile yolculuk ediyorsanız; öncelikle Kızılay metro istasyonuna ulaşmanız gerekmektedir. Kızılay’dan Ankaray hattına binerek son durak olan AŞTİ’ye gidebilirsiniz.

EGO Otobüsüyle AŞTİ’ye Ulaşım

AŞTİ’nin önünden geçen birçok otobüs hattı bulunmaktadır. Bunlardan en sık kullanılanı ise Gölbaşı’na giden EGO ve özel halk otobüsleridir. Gölbaşı-Akköprü-Ulus güzergahında ilerleyen 104-4, 106-1 ve 107-6, Solfasaol-Aşti arasında gidip gelen 445-1 ve 445-2, Pursaklar-Aşti güzergahındaki 484-1 ve 484-2 numaralı otobüsler ile 479 Uyanış-Beştepe, 419 Aktepe-Yüzüncü Yıl, 158 Aşti-Haymana otobüslerini kullanabilirsiniz. Ek olarak özel halk otobüslerinden 577-3 Nallıhan-Aşti ile BelkoAir’in 442-3 Aşti-Havalimanı otobüsleri de işinizi görecektir.

Dolmuşla AŞTİ’ye Ulaşım

Güvenpark’tan kalkan ve Çayyolu tarafına giden dolmuşlar, AŞTİ’ye yakın bir konumdan geçmektedir. Bu dolmuşları kullanarak Söğütözü tarafında inebilir ve AŞTİ’ye yürüyebilirsiniz. Fakat bavulunuz varsa, bu seçenek yorucu olacaktır.

Sıhhiye ve Ulus’tan kalkan Gölbaşı dolmuşlarını kullanırsanız, AŞTİ’nin tam önünde inebilirsiniz.

Taksiyle AŞTİ’ye Ulaşım

Şehir merkezinde yer alan AŞTİ, Ankara’nın birçok merkezi noktasına yakın konumdadır. Bavulunuz çoksa, taksi seçeneğini kullanabilirsiniz. Kızılay’dan AŞTİ’ye taksiyle gitmek, ortalama 20 TL tutacaktır.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X