• (Alış) 5.779 TL
    • (Satış) 5.79 TL
    • (Alış) 6.694 TL
    • (Satış) 6.706 TL

Ayrancı Antika Pazarı

Ayrancı Antika Pazarı
8 Kasım 2016 02:28

Yıllar önce üç beş antikacının katılımıyla başlayan Ayrancı Antika Pazarı, günümüzde Türkiye’nin ilk antika pazarı olma ünvanını korumaktadır. Ankara’daki antika meraklıları, ayda sadece bir kere kurulan bir pazara oldukça fazla ilgi göstermektedir.

Anadolu Antikacıları Kültür ve Yaşatma Derneği öncülüğünde her ayın ilk pazar günü kurulan Ayrancı Antika Pazarı, toplumların kültür birikimlerini ve korunmaya değer ata yadigarları olarak algıladığımız antika objelerini günümüz insanına tanıtmayı ve hatırlatmayı amaç edinmiştir. Pazarda ülkemizin her bölgesinden antikacılar, yüzyıllar boyunca bu topraklarda çeşitli uygarlıklar tarafından üretilen ve kullanılan objeleri antika severlerle buluşturmaktadır.

Mobilya ve aksesuardan halı ve kilime, porselen, seramik ve cam objelerden bakır ve bronza, eski radyo ve plaklardan kitap ve fotoğraflara kadar tarihe tanıklık etmiş birçok objeyi alıcılarla buluşturan Ayrancı Antika Pazarı, Çankaya Belediyesi ‘ne ait Ayrancı Semt Pazarı’nda kurulmaktadır. Güvenpark’tan kalkan Ayrancı dolmuşları ile pazara ulaşım sağlamak mümkündür.

Erman Güneş

Erman Güneş

''Küçük Prens gezegeninden kaçarken, göç yolundaki yabanıl bir kuş sürüsünden yararlanmış olmalıydı.''

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar