Çankaya Belediyesi’nden Üniversitelilere Burs!

Çankaya Belediyesi’nden Üniversitelilere Burs!
14 Ağustos 2016 17:10

Çankaya Belediyesi aracılığıyla 200 öğrencinin faydalandığı ve 137 öğrencinin sürekli burs aldığı projeye dahil olmak isteyen yeni “filizler” için başvurular 1 Eylül’de başlayacak.Çankaya Belediyesi’nin, Ankara’da öğrenim gören üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamak amacıyla başlattığı “Çankaya’nın Filizleri” projesi, her geçen gün büyüyor. Vatandaşlarla kurulan dayanışma ağı ile sağlanan burstan yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için başvurular 1 Eylül-28 Ekim 2016 tarihlerinde yapılabilecek.
“Çankaya’nın Filizleri” projesine öğrenci okutmak isteyen apartman, site, alışveriş merkezi yönetimleri ile işyeri sahipleriyle dayanışmayı güçlendirme amacıyla, çalışmalarını aralıksız sürdüren Çankaya Belediyesi’nin çalışanları da projenin gönüllülerinden. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in başını çektiği gönüllü zincirinin halkalarına, meclis üyeleri ve birim müdürlükleri çalışanları da dahil oluyor.

Taşdelen’den davet

Belediye olarak 37 üniversite öğrencisini desteklediklerini hatırlatarak, Çankaya’nın Filizleri projesine destek vermek isteyen gönüllüleri davet eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Öğrencilerin gelecek planlarına el birliği ile katkıda bulunuyoruz. Bizim kültürümüzde dayanışma ve paylaşma vardır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize iyi eğitim almaları yolunda kilometre taşları olmak hepimiz için sevindirici bir durum” dedi. Taşdelen, bu projeyi önemli bir proje olarak gördüklerini belirtti. Sözlerini, sitelere, işyerlerine, mağazalara, şirketlere, kurumlara bir öğrenci de siz okutun ve projeyi hep birlikte büyütelim çağrısıyla bitirdi.

Başvurular Çankaya Belediyesi’ne

“Çankaya’nın Filizleri” projesine katılarak burs vermek isteyenlerin Çankaya Belediyesi ile irtibata geçmeleri gerekiyor. Vatandaşlar, Belediye’nin, Mithatpaşa Caddesi 52 numarada bulunan Çankaya Halk Sağlığı Merkezi adresinden ve 0850 455 02 65 numaralı telefondan bilgi alabiliyor.
Ayrıca, Belediyenin internet sitesinden burs verilecek öğrencilerde aranan şartlar ile apartman ve site sakinlerinin projeye nasıl katkı vereceklerine ilişkin bilgilere de ulaşılabiliyor.

Başvurular, 1 Eylül-28 Ekim tarihleri arasında hafta içi 08.00-17.00 mesai saatleri içerisinde alınacak. İstenen belgelerehttp://www.cankaya.bel.tr/pages/3071/Cankayanin-Filizleri-Projesi/ linkinden ulaşılabilir.

Bir Yorum Yazın