• (Alış) 5.363 TL
    • (Satış) 5.373 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

Çankaya’da Kitap Kokusu Var

Çankaya’da Kitap Kokusu Var
3 Ekim 2018 10:00

Dünya hızla gelişirken teknolojinin etkisi altına giren şeylerden biri de kitaplar oldu. E-Kitap okuyanların sayısı her geçen gün artarken, sayfaların yerini pikseller almaya başladı. Benim gibi kitap sayfalarını ve kokusunu seven kişiler ise hala çoğunluğu oluşturuyor. Gerçi doların artışı ve buna bağlı olarak kağıt fiyatlarının yükselmesinin etkileri görülmeye başlandıkça, kitap fiyatlarının nerelere ulaşacağını düşünmek üzücü.

Başkent Ankara, zaman zaman kitaplarla ilgili etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliklerden en ilgi çekici olanı, şüphesiz Ankara Kitap Fuarı. Her yıl benim gibi dört gözle Ankara Kitap Fuarı’nı bekleyen binlerce kişi var. Bunun haricinde çeşitli kafelerde zaman zaman küçük çapta kitap etkinlikleri gerçekleşiyor. Elbette bu kitap etkinlikleri birçok üniversiteyi barındıran Ankara için yeterli değil. Oysa her yıl düzenlenen Ankara Kitap Fuarı’na gösterilen yoğun ilgi, insanların bu konuya ne kadar ilgili olduklarını gösteriyor.

Çankaya Belediyesi ve Toplumsal Araştırmalar ve Sanat İçin Vakıf’ (TAKSAV) öncülüğünde şehre yeni bir kitap etkinliği geldi. Bu yıl ilki düzenlenen 1.Çankaya Kitap Buluşması, ilk günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılandı. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nden kitap etkinliğine Can, Metis, İletişim, Ayrıntı, İş Bankası, Gergedan Yayınları gibi 35 yayınevi katıldı.

”Bağzı Kitaplar Kardeştir” sloganıyla düzenlenen 1.Çankaya Kitap Buluşması’nda imza günleri ve söyleşilere de yer verildi. Aralarında Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Prof. Dr. Onur Bilge Kula, Ercan Karakaş, Faruk Bildirici’nin de yer aldığı yazar, akademisyen, siyasetçi ve gazetecilerin imza günleri kitapseverler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Ankara’daki bu tarz yeni kültür-sanat etkinliklerinin başlaması oldukça heyecan verici. Hele söz konusu kitap ise ayrı bir güzelliği oluyor bu etkinliklerin. La Ankara ekibi olarak bu keyifli etkinliği takipçilerimiz için ziyaret ederek, ufak bir video klip hazırladık. Gelecek yıllarda daha fazla kitap etkinliği görmek dileğiyle.

Erman Güneş

Erman Güneş

''Küçük Prens gezegeninden kaçarken, göç yolundaki yabanıl bir kuş sürüsünden yararlanmış olmalıydı.''

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X