• (Alış) 5.811 TL
    • (Satış) 5.822 TL
    • (Alış) 6.729 TL
    • (Satış) 6.741 TL

Devinim Tiyatro’dan Yeni Oyun!

Devinim Tiyatro’dan Yeni Oyun!
20 Mart 2017 16:32

Ankara Devinim Tiyatro 7. Sanat yılında Dünya Tiyatro Tarihi’ nin ilk yazılı tiyatro metni olan AISKHYLOS’ un “ZİNCİRE VURULMUŞ PROMETHEUS” tragedyasını izleyici ile buluşturuyor. Oyunu “BEN FRIDA KAHLO “OTOPORTRE” nin yazarı ve yönetmeni Ahmet YAPAR yönetti. Oyunun koreografisini Devlet Opera Bale koreograf ve rejisörlerinden aynı zamanda Ankara Üniversitesi Modern Dans Bölümü Öğretim Görevlisi Özgür Adam İNANÇ, müziklerini “İncir Reçeli” film müziklerinin bestecisi Engin BAYRAK, kreatif direktörlüğünü ise Devlet Tiyatroları ve Eskişehir Şehir Tiyatrosu tasarımcılarından Anıl Ateş IŞIK yaptı.

Oyun 30 Nisan Pazar ve 7 Mayıs Pazar günü 20:00 da Ankara CerModern Sahnesi’nde gösterimine başlıyor.

Oyunun Konusu

Tragedya, Olympos Tanrıları’ na başkaldıran titan Prometheus’un ateşi Tanrılar’ dan çalıp insanlara vermesini ve insanlığın gelişmesini anlatmaktadır. Ateş, uygarlığın temelidir. İnsanlık böylelikle karanlık mağaralardan çıkmıştır. Bilimi, yazıyı, aydınlanmayı, ısınmayı, sağlık alanında türlü ilaçlar yapmayı, yabanıl hayvanları evcilleştirmeyi keşfeder. Kısaca Prometheus’ un bu eylemi insanlığın uygarlaşmasının yolunu açar, insanı özgürleştirir ve aklını kullanmasının olanaklarını sağlar. Zeus, Tanrılar’ ın kurmuş olduğu düzene karşı geldiği için Prometheus’ u cezalandırır ve Prometheus insanlık için türlü cezalara ve işkencelere maruz kalır.

REJİ: Ahmet YAPAR

KOREOGRAF: Özgür Adam İNANÇ

MÜZİK: Engin BAYRAK

KREATİF DİREKTÖR: Anıl Ateş IŞIK

IŞIK TASARIMI: Mahir KÖKSAL

DEKOR UYGULAMA: Özgür BALLI / Recai KAYABAŞI

OYNAYANLAR:

Berkay VELİ

Fatmanur İSMAİLÇEBİ

Cansu ARSLAN

Didem Ruhi

Tuğba YILMAZ

Koray DOĞANYİĞİT

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar