• (Alış) 5.371 TL
    • (Satış) 5.381 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

x Dora Günel – Güz Gülleri Fotoğraf Sergisi

Dora Günel’in ”Güz Gülleri” isimli fotoğraf sergisi, 31 Mart – 26 Nisan 2017 tarihleri arasında Tosca Sanat Galerisi’nde!

”Huzurevi yaşlılarının çıkardığı bir gazete çalışmasının öyküsü fotoğraf sergisine dönüştürüldü.

İstanbul İzzet Baysal Huzurevi’ndeki yaşlılarla birlikte yürütülen bir gazete çalışmasının öyküsünü konu edinen serginin metinlerini, çalışmayı yürüten Gülay Kayacan yazdı. Belgesel fotoğrafçı Dora Günel, huzurevi yaşantılarından yansımaları bizler için siyah beyaz karelere aktardı.

Huzurevi sakinleri, 2001- 2003 yılları arasında 2- 3 ayda bir yayımlayabildikleri “Güz Gülleri Gazetesi’nde geçmişlerini yazdılar. Bu da Huzurevi çalışanlarının yıllardır hizmet verdikleri sakinleri yeniden tanımalarını sağladı. Joanna Bornat’ın dediği gibi “Hatırlamak, ortak bir konuşma konusunun kıvılcımıdır ve iletişim bir kez başladı mı insanlar birbirlerinin insan olduklarını yeniden keşfederler”.

Güz Gülleri adlı gazete çalışması grubunun üyelerinden Star dede Nurettin bey, huzurevinin neşesi Kamuran hanım, kahkaha amca Ömer bey, zarafet ve şıklığından bir an için bile taviz vermeyen Haluk bey, huzurevinin ablası Mihro, gruptaki tek gerçek gazeteci Mithat bey artık hayatta değiller. Onları hep güler yüzleriyle hatırlamak isteyenler için düzenlenen sergi çalışması 31 Mart / 26 Nisan 2017 tarihleri arasında Tosca Art&Design salonunda izlenime sunulacaktır.”

Sergi Ziyaret Saat ve Günleri

Haftaiçi 11:00 – 17:30 (Salı 11:00 – 19:30)
Cumartesi 10:00 – 18:00

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar

X