Altınpark

  • Yer Adı:: Altınpark
  • Kategori: Park - Piknik
  • Adres: Altınpark, Altınpark, 06140 Altındağ/Ankara, Türkiye
  • Ulaşım: Ulaşım Bilgisi Yok
  • Şehir: Altındağ
  • İl: Ankara
  • Kroki: Kroki için tıklayın

Altınpark, Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan 640 bin metrekare genişliğindeki bir parktır. Altınpark, Doğu Akdeniz ülkeleri arasında ”Yılın Parkı” ödülü almıştır. Parkın %85’i yeşil alan ve göletlerden oluşurken kalan %15’lik kısmı meydanlar ve yapılardan oluşmaktadır. 1977 senesine kadar golf kulübü olarak kullanılan alan, 1985 yılında açılan proje yarışmasında birinci gelen projenin uygulanması sonucunda bugünkü halini almıştır.

Altınpark, Ankara’nın en büyük rekreasyon alanlarından biridir. Parkta Bilim Merkez, fuar ve kongre merkezi, anaokulu ve yaz okulu, olimpik yüzme havuzu, büfe ve lokantalar, ışıklı ve müzikli su gösterileri, oyun ve eğlence alanları, amfiler ve daha bir çok aktiviteye ev sahipliği yapan düzenlemeler bulunmaktadır.

Altınpark’ta 24 saat boyunca görev yapan güvenlikler, huzuru sağlamaktadır. Özellikle yaz aylarında ziyaretçiler bu parka akın ederek şehrin stresinden uzaklaşma ve stres atma amacındadır.

Altınpark Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Altınpark, Ankara Aydınlıkevler semtinde, Havaalanı protokol yolunun sağında bulunmaktadır.

Ankara’nın muhtelif semtlerinden Altınpark’a Belediye ve özel Halk Otobüsleri sefer yapmaktadır. Ayrıca bu güzergahı kullanan bütün toplu taşım vasıtaları ile Altınpark’a kolayca ulaşılabilir.

Özel araçlarınızla geldiğiniz takdirde havalanı yolu üzerinde bulunan ana giriş kapısını(Altınpark Kapısı) kullanmanızı öneririz. Çok sayıda araç kapasiteli otoparkımıza aracınızı bırakır, parkın gitmek istediğiniz yerlerine kolayca rahatça ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Altınpark Kapısı’nın yanısıra kuzeyde 23 Nisan ve 19 Mayıs Gençlik Kapıları, doğuda Doğu ve Lunapark Kapıları, güneyde itfaiyenin bitişiğindeki Güney Kapısını kullanabilir, otolarınızı güvenle her kapının yanındaki otoparka bırakarak Altınpark’ı gezebilirsiniz…

Bir Yorum Yazın