• (Alış) 5.811 TL
    • (Satış) 5.822 TL
    • (Alış) 6.729 TL
    • (Satış) 6.741 TL

Ankaray vs Ankara Metrosu

Ankaray vs Ankara Metrosu
4 Aralık 2016 16:54

Ankara’nın ilk metro hattı olan Ankaray ve ikinci metro hattı olan Ankara Metrosu, Ekşi Sözlük’te eğlenceli bir dille karşılaştırılmış.

1996 yılında AŞTİ-Dikimevi güzergahında hizmet vermeye başlayan Ankaray ile 1997 yılında Kızılay-Batıkent güzergahında hizmet vermeye başlayan Ankara Metrosu’nun karşılaştırılması ile eğlenceli yazıları bu yazıda derledik.

ankaray hafif metrodur, ankara metrosu ağır metrodur. kederli bir seyir

ankaray unutulmuş, değer verilmeyen eski püskü ama bizden bir ulaşım hattıyken; ankara metrosu daha bir üstüne düşülen ama bitirilemeyen, tatminsiz, şımarık bebe gibidir. alchoburn

ankaray’daki oturma planına göre en fazla 1v1 veya 2v2 karşı karşıya oturma ihtimalin vardır.

ankara metrosu’nda ise tüm vagon 2 sıra iplik gibi dizilerek karşı karşıya oturur. punksteady

ankaray heyecanlıdır, yolculuklar çok zevklidir. trenin raylardan geçme seslerini duyarsınız. tren sağa sola yalpalar sık sık adrenalin zirve yapar. bir nevi metro dünyasının ikarusudur, körüğü bile var lan. metro ise sıkcıdır. hımbıl hımbıl gider. yavaştır. ankarayın hızı hep sabitken metro aynı yerlerden bazı günler hızlı bazen de çok yavaş geçer. sugar king

ankaray samimi, metro samimi değildir. yatagants

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar