• (Alış) 5.418 TL
    • (Satış) 5.428 TL
    • (Alış) 6.131 TL
    • (Satış) 6.142 TL

Sahaflıktan Sınav Merkezine: Olgunlar Sokak

Sahaflıktan Sınav Merkezine: Olgunlar Sokak
2 Kasım 2016 22:38

Olgunlar Sokak, Ankara’da öğrencilik yapan herkesin bir dönem uğradığı yerler arasındadır. 90’lı yıllarda çizgi romandan yabancı dergilere, ucuz plaklardan antolojilere kadar birçok şey satan Olgunlar Sokak’taki sahaflar, zamanla yaşanan dönüşümle birlikte kitapların içeriğinin değiştiği bir yer haline gelmiştir. Sahaflıktan sınav merkezine dönüşen kitapçılar, eski havasını kaybetse de özellikle dönem başında oldukça kalabalık olmaktadır.

Öncesinde sağlı sollu sahafların yer aldığı ve o günleri hatırlayan Ankaralıların özlemle andığı Olgunlar Sokak, günümüzde ders kitapları ve popüler korsan kitaplar üzerine çalışmaktadır. Ankara’da korsan kitap denince akla gelen ilk yer olan Olgunlar, özellikle Ankara’da hazırlık okuyacak olan öğrenciler için büyük bir nimettir! Hazırlık sınıfına başlandığı zaman istenilen kitapların fiyatı 150 TL’den 500 TL’ye çıkabilmektedir. Bu durumda yapılacak en iyi şey, Olgunlar Sokak’taki kitapçılara başvurmaktır! Çünkü o fiyata satılan ürünleri, burada çoğu zaman CD’siyle beraber 20-30 TL aralığında satın alabiliyorsunuz.

Ucuz Roman!

Olgunlar Sokak, eskiden bulunmayanı satan ve popüler kitaplarla dolu olmayan bir yerken şuanda popüler romanlar üzerine satış yapmaktadır. 5-10 TL’ye korsan kitaplar satılmaktadır. Sahaf döneminden kalma özelliğine kanarak uzun zamandır aradığınız bir kitabı bulmak için buraya kadar zahmet etmemelisiniz. Ama orijinalleri oldukça pahalı olan kitapları buradan oldukça uygun fiyata satın almak mümkündür.

olgunlar-sokak-ankara-kitapcilar

Salaş Barlar

Olgunlar Sokak’ın hemen yukarısında bulunan barlar, Ankara’nın en salaş mekanlarındandır. Soul, Tijuana Bar, Şaman Bar, Fikrim, Kafka, Zula ve Papillion burada uzun süredir hizmet veren mekanlardan bazılarıdır. Ucuza bira içebileceğiniz, az gürültülü, hoş sohbet mekanlara son zamanlarda yenileri de eklenmiştir.

olgunlar-sokak-ankara-barlar

 

Erman Güneş

Erman Güneş

''Küçük Prens gezegeninden kaçarken, göç yolundaki yabanıl bir kuş sürüsünden yararlanmış olmalıydı.''

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar