• (Alış) 5.418 TL
    • (Satış) 5.428 TL
    • (Alış) 6.131 TL
    • (Satış) 6.142 TL

İkramların Efendisi: ASPAVA

İkramların Efendisi: ASPAVA
31 Ekim 2016 11:36

Ankara’ya yeni gelenlerin her yerde görüp ”nedir bu Aspava?” dedikleri, Ankaralıların ise en çok tercih ettiği mekanlar arasındadır, Aspava. Aspava, dürümüyle öne çıkan bir lokanta adıdır. Ankara’nın hemen hemen her yerinde Aspava isminde lokantalarla karşılaşmak mümkündür ama bunların arasında Esat Caddesi’nde yer alan yan yana üç Aspava öne çıkmaktadır. Yıldız Aspava, Özçelik Aspava ve Gülçimen Aspava şehrin en meşhur mekanlarıdır.

Allah Sağlık Para Afiyet Versin Amin

Aspava’nın adı merak edilip sorgulandığı zaman, duyulan cevap oldukça şaşırtıcı olur. Aspava, aslında ”Allah Sağlık Para Afiyet Versin Amin” cümlesinin kısaltmasıdır. Her geçen gün yenisi açılan bu mekanların en büyük özelliği ise ikramlarıdır. Gerçi Adana, Şanlıurfa, Gaziantep gibi illerden Ankara’ya gelen ve kebapçıların bol ikramlarına alışık olanların bu duruma çok fazla şaşırdığı söylenemez.

Aspavanın ikram listesinde salata, çiğ köfte, kaşarlı mantar, cacık, soslu patates kızartması, çay ve dondurmalı irmik yer almaktadır. Menüden herhangi bir yiyecek seçtiğiniz zaman, bu ikramları karşınızda buluyorsunuz. Fakat son zamanlarda ikram işinin abartılmasıyla beraber künefe ve hatta sigara (Marlboro uzun) bile listeye eklendi.

Menünün Yıldızı: SSK

Aspava denince akla ilk olarak dürüm gelmektedir. Hatta dürüm denmez, SSK denir. SSK’nın açılımı ise sos, soğan ve kaşardır. Bunun yanında pide çeşitleri de en çok tercih edilenler arasındadır.

aspava-ssk

Aspavanın eleştirilen yönü ise fiyatlarıdır. Örneğin SSK dürüm yemek için yaklaşık 20 TL ödemeniz gerekmektedir. Müşterilerin ve internet yorumlarına göre ”şişirilmiş” fiyatlar, Aspava’nın tepki çeken özelliğidir. İkramları her ne kadar sevilse de yüksek fiyatlar ile bu durumun eşitlendiği söylenebilir. İki kişilik bir yemeğin fiyatı, ortalama 40 TL civarındadır.

Paket servis hizmeti de veren Aspava, ikramlarıyla beraber söylediğiniz yemeği kapınıza getirmektedir. Garsonların çok ilgili olduğu ve bu mekanların 24 saat açık olduğunu da söylemek gerekir. Ankara’da Aspavaya gidecekseniz, tavsiyemiz Esat’taki Aspavalardan birine gitmeniz yönünde olacaktır. Ayrıca özellikle cuma ve cumartesi günleri gece geç saatlere kadar boş yer bulamama ihtimaliniz olduğunu da unutmayın.

Erman Güneş

Erman Güneş

''Küçük Prens gezegeninden kaçarken, göç yolundaki yabanıl bir kuş sürüsünden yararlanmış olmalıydı.''

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar