2. Anıtkabir Fotoğraf Yarışması Sonuçları

2. Anıtkabir Fotoğraf Yarışması Sonuçları
12 Aralık 2016 22:55

Anıtkabir Komutanlığı, Anıtkabir Derneği ve Anadolu Fotoğraf Derneği tarafından 2016 yılında 2’ncisi düzenlenen Anıtkabir Fotoğraf Yarışması, yine birbirinden güzel fotoğrafların ortaya çıkmasına vesile oldu. Geleneksel hale getirilerek her yıl yapılması planan Anıtkabir Fotoğraf Yarışması’nın 2015 yılında ilki düzenlenmişti.

Anıtkabir’i geniş kitlelere daha yakından tanıtmak maksadıyla; Anıtkabir’in gecesi, gündüzü, gün batımı ve gün doğumu, ilkbahar, sonbahar, kış ve yaz mevsiminin yansıdığı haliyle Ankara’nın çeşitli semtlerinden, tepelerinden, havadan, uçaktan mozole, aslanlı yol ve bilinen diğer mimari unsurlarıyla bir bütün olacak şekilde fotoğraflamak ve Anıtkabir’i fotoğraf sanatıyla bir kez daha kamuoyu gündemine getirmeyi amaçlayan yarışma, Ankara fotoğraf severler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

16 Mart – 3 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenen 2. Anıtkabir Fotoğraf Yarışması’nda Tahir Uzun’un fotoğrafı birinci oldu. İlhan Kılınç ikinci olurken, Nuray Aparı’nın fotoğrafı ise üçüncü seçildi. Mansiyon, Teşvik ve Özel Ödüller dışında sergilemeye layık görülen fotoğraflar da paylaşıldı.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın