• (Alış) 3.494 TL
  • (Satış) 3.5 TL
  • (Alış) 3.651 TL
  • (Satış) 3.658 TL

Belgesel: Ankara’nın Çizgi Roman Dükkanı

Belgesel: Ankara’nın Çizgi Roman Dükkanı
10 Aralık 2016 18:50

Yirminci yüzyılda gelişen çizgi romanlar, son dönemlerde popülerliğini iyice arttırdı. Sinema filmleri yayınlanan Batman, Örümcek Adam ve X-Man gibi karakterler, asılında çizgi romanlar sayesinde hayatımıza girdi. Sinemada popüler hale gelmeyen onlarca çizgi roman karakteri bulunuyor. Edebiyat ve resmin birleşerek oluşturduğu bu anlatı sanatının tutkunları da bir hayli fazla. Türkiye’de özellikle 60’larda ve 70’lerde daha yaygın olan çizgi romanlar, günümüzde daha kolay ulaşılabilir halde. Amerika tarzı çizgi romanlardan Uzak Doğu piyasasını şekillendiren Animelere kadar oldukça fazla çeşide sahip olan bu sektör, günümüzde hala yüzlerce koleksiyoner tarafından takip ediliyor ve yeni okuyucularla kitlesini genişletiyor.

Çizgi roman dükkanı denildiği zaman akla ilk gelen dükkanlardan biri olan Arkabahçe Çizgi Roman, İstanbul’da faaliyet gösteriyor. Bu dükkanın müşterilerinden olan Ozan Berkay Erdoğan, çizgi romanlara olan tutkusunu Ankara’da bir çizgi roman dükkanı açarak sürdürmeyi tercih etmiş. Tunalı Hilmi Caddesi üzerindeki Çelikler İş Hanı’nda hizmet veren Ankara Arkabahçe Çizgi Roman dükkanı, 26 Mart 2016 tarihinde hizmet vermeye başlamış. Daha önce Ankara’da pasajlar içerisinde çizgi roman satan sahaflara ulaşmak mümkün olsa da sadece bu alanda hizmet verme ve güncel yayınları bulundurma konusunda Ankara’nın ilk çizgi roman dükkanı diyebiliriz Ankara Arkabahçe için.

La Ankara ekibi olarak Ankara Arkabahçe Çizgi Roman dükkanını ziyaret ederek Ozan Berkay Erdoğan ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Erdoğan; çizgi romana olan tutkusunun nasıl başladığını, Ankara’da bir çizgi roman dükkanı fikrinin nasıl ortaya çıktığını, Ankara’da çizgi roman okuyucusunun nasıl bir profile sahip olduğunu anlattı.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Onur
  17 Aralık 2016 10:42

  Bu sevgiyle herşey iyi olur, başarılar Ankara Arkabahçe

Bir Yorum Yazın