Atma-Ver: Özgür Dönüşüm Ankara

Atma-Ver: Özgür Dönüşüm Ankara
27 Şubat 2017 18:09

Kullanılmayan eşyalar ile o eşyalara ihtiyacı olanları bir arayan getiren Özgür Dönüşüm projesi, eşya satın almak isteyenlerin tüketimini en aza indirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda takas, ücret veya başka herhangi bir karşılık beklemeden ihtiyaç fazlası ürünler ile ihtiyaç sahiplerini bir araya getirmektedir. Sadece maddi yetersizliği olan kişiler değil, tüketim kültürünü en aza indirmek isteyenler de bu platformun önemli birer parçasıdır.

Özgür Dönüşüm Ankara adındaki Facebook grubunda her türlü kıyafet, elektronik eşya, ev eşyası veya mobilya gibi ürünler paylaşılmaktadır. Teklif kısmı üyelerin vermek istedikleri eşyalar için kullanılırken, Talep kısmı üyelerin ihtiyacı olan ürünleri belirtmek için kullanılmaktadır. Gruptaki en temel kural, paylaşılan eşyalar için ücret veya takas talep edilmemesidir.

Grup üyeleri, eşyaları nereden alabilecekleri veya nereye bırakabileceklerini de bildirmektedir. Hatay Sokak 24/1 Kızılay, adresindeki Cafe Beyoğlu, Özgür Dönüşüm platformunun eşya bırakma merkezi olarak geçmektedir.

Özgür Dönüşüm Facebook Grubu

Özgür Dönüşüm İnternet Sitesi

Erman Güneş

Erman Güneş

''Küçük Prens gezegeninden kaçarken, göç yolundaki yabanıl bir kuş sürüsünden yararlanmış olmalıydı.''

Bir Yorum Yazın