• (Alış) 3.782 TL
  • (Satış) 3.788 TL
  • (Alış) 4.653 TL
  • (Satış) 4.661 TL

Atma-Ver: Özgür Dönüşüm Ankara

Atma-Ver: Özgür Dönüşüm Ankara
27 Şubat 2017 18:09

Kullanılmayan eşyalar ile o eşyalara ihtiyacı olanları bir arayan getiren Özgür Dönüşüm projesi, eşya satın almak isteyenlerin tüketimini en aza indirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda takas, ücret veya başka herhangi bir karşılık beklemeden ihtiyaç fazlası ürünler ile ihtiyaç sahiplerini bir araya getirmektedir. Sadece maddi yetersizliği olan kişiler değil, tüketim kültürünü en aza indirmek isteyenler de bu platformun önemli birer parçasıdır.

Özgür Dönüşüm Ankara adındaki Facebook grubunda her türlü kıyafet, elektronik eşya, ev eşyası veya mobilya gibi ürünler paylaşılmaktadır. Teklif kısmı üyelerin vermek istedikleri eşyalar için kullanılırken, Talep kısmı üyelerin ihtiyacı olan ürünleri belirtmek için kullanılmaktadır. Gruptaki en temel kural, paylaşılan eşyalar için ücret veya takas talep edilmemesidir.

Grup üyeleri, eşyaları nereden alabilecekleri veya nereye bırakabileceklerini de bildirmektedir. Hatay Sokak 24/1 Kızılay, adresindeki Cafe Beyoğlu, Özgür Dönüşüm platformunun eşya bırakma merkezi olarak geçmektedir.

Özgür Dönüşüm Facebook Grubu

Özgür Dönüşüm İnternet Sitesi


Erman Güneş

Erman Güneş

''Küçük Prens gezegeninden kaçarken, göç yolundaki yabanıl bir kuş sürüsünden yararlanmış olmalıydı.''

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Gülcan
  14 Mayıs 2017 16:52

  Merhaba arkadaslar ben annem icin yardim bekliyorum annem sincanda agbim ve hanimiyla yasiyor ama anneme cok eziyet yapiyorlar ben aydinlikevlerdeyim yakinimda bir ev tutacagim ancak1200 tl annem emekli maasi aliyor esyasi yok fazla bir seyde gozumuz yok bir ocak televizyon camasir makinesi birde kanepe ihtiyaci var geri kalan esyalari cevreden temin etmeye calisacam benim de durumum yok sorunlu bir insanla evliyim yanima annemi alamiyorum esim dedigim gibi sorunlu bir insan bir cok yerden yardim istedim sonuc alamadim lutfen bana yardim edermisiniz kendimde agir bir omirilik ameliyati gecirdim yasama tutunmaya calisiyorum sizi bir arkadasim onerdi gerekirse annemide alip calistiginiz yere gelebilirim Allah rizasi icin yardim bekliyoruz Saygilarimla

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar