Sıhhiye Köprüsü vs Boğaziçi Köprüsü

Sıhhiye Köprüsü vs Boğaziçi Köprüsü
27 Ekim 2016 16:37

Ekşi Sözlük’teki ”sıhhiye köprüsü vs boğaz köprüsü” başlıklı konu, birbirinden eğlenceli, parodi enterylerle dolu. 2011 yılında açılan konu, 5 yılda 21 sayfa entery girilmiş durumda. Bu eğlenceli başlıkta Sıhhiye Köprüsü’nden övgüyle bahsedilirken, Boğaziçi Köprüsü her yönüyle yerilmiş. Konu başlığında yer alan eğlenceli yazılardan bazılarını bu yazımızda derledik.

İşte madde madde Sıhhiye Köprüsü’nün Boğaziçi Köprüsü’nden daha üstün olduğunun kanıtları:

1-) Trafik Sorunu Yok

”Sıhhiye köprüsünün üzerinde öyle pek trafik olmaz, olsa da çevresindeki doğal güzellikler insana trafiği unutturur. ama boğaz köprüsünün akşam trafiği akıllara zarardır, hiç çekilmez.”

2-) İnsan Güvenliğinde Önde

”Sıhhiye köprüsünden atlayan insan en fazla sakat kalır. boğaz köprüsünden atlayan insanlar ise hık diye ölür gider. insan güvenliği açısından da sıhhiye köprüsü önde.”

3-) Hastalıklara Çare Var

”Sıhhiye köprüsünün hemen yakınında bir ton hastane vardır. adı sıhhiye bi’ kere. ama boğaz köprüsünde hastalandın mı, direkt öldün gittin. ertesi akşam helvanı yerler güzel kardeşim.”

4-) Metro Var

”Sıhhiye köprüsünün altında metro istasyonu vardır. boğaz köprüsünün altında var mı? hayır, gördüğüm kadarıyla yok!”

5-) Çay Var Çay!

”Sıhhiye köprüsünün altında en güzel çayın bardağını bir milyona içersiniz, boğaziçi köprüsünün altında gazete okumalı ve muhabbetli çay ocağı var mı bilmiyorum.”

6-) Bütçeye Uygun

”Sıhhiye köprüsü manzaralı ev fazla pahalı değildir ama boğaz köprüsü manzaralı ev boğazı da gördüğü için trilyonlardan başlar.”

7-) Yaşasın Demokrasi!

”Sıhhiye köprüsüne merdivenle çıkabilirsiniz. aynı şeyi boğaziçi köprüsünde yapmaya kalkarsanız terörle mücadele ekipleri tarafından alınıp 4 gün sorgulanırsınız. demokrasi açısından da sıhhiye köprüsü önde.”

8-) Eğitime Tam Destek

”Sıhhiye köprüsünün hemen ilerisinden bilkent üniversitesi servisleri kalkar, boğaz köprüsünün ilerisinden hiçbir üniversite servisi kalkmaz. dolayısıyla sıhhiye köprüsü eğitim ve öğretime verdiği destekle göz doldurur.”

9-) Doğa Dostu

”Sıhhiye köprüsü doğa dostudur, zira hem bisikletle, hem de yayan geçebilirsiniz, boğaz köprüsü’nden geçebilmek içnse motorlu taşıtta olmanız gerekir.”

10-) Behzat Amirim!

”Sıhhiye köprüsünde behzat ç. dizisi çekilmiştir. boğaz köprüsünde ise bir sürü çer çöp dizi.”

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın