• (Alış) 5.811 TL
    • (Satış) 5.822 TL
    • (Alış) 6.729 TL
    • (Satış) 6.741 TL

Ankara Parkları Alkol Anketi Tamamlandı!

Ankara Parkları Alkol Anketi Tamamlandı!
7 Temmuz 2016 19:03

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 7 Temmuz tarihinde Twitter hesabı üzerinden yaptığı ”alkol anketi” tamamlandı.

Twitter hesabı üzerinden Ankara’daki parklarda alkol yasağı olsun mu şeklinde bir anket yayınlayan Melih Gökçek, bu konuda Almanya’daki Herne Belediye Meclisi’nin aldığı kararı örnek gösterdi.

Gökçek’in anketinde 20.500 oy kullanıldı. Oylamaya katılanların %59’u parklarda alkol kullanımının yasaklanmasından yana oy kullanırken, %41’i yasaklanmaması yönünde oy kullandı. Bu sonuçların ardından ilerleyen günlerde böyle bir yasağın getirilip getirilmeyeceği merak konusu oldu.

Ankara’daki Seğmenler Parkı, özellikle üniversite öğrencilerinin alkol kullandığı parkların başında geliyor. Melih Gökçek anket sonrasında henüz bir açıklama yapmazken, Seğmenler Parkı başta olmak üzere Ankara’daki parklarda alkol tüketiminin yasaklanması yönünde bir karar çıkabileceği belirtiliyor.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar