• (Alış) 5.811 TL
    • (Satış) 5.822 TL
    • (Alış) 6.729 TL
    • (Satış) 6.741 TL

Ankara’nın PatiPark Sokağı

Ankara’nın PatiPark Sokağı
15 Nisan 2017 12:28

Sokak köpeklerine sahip çıkan PatiPark, tamamı gönüllülerden oluşan ve İmrahor Vadisi’nde yaşayan sahipsiz köpekleri besleyen bir oluşum. 400’den fazla köpeğin bakımını üstlenen PatiPark, hayvanseverlerin desteğini bekliyor. Köpek barınmasından bakımına tedavisinden sahiplendirilmesine kadar birçok konuda çalışan ekip, hayvanların rahat etmesi için ellerinden geleni yapıyor.

Bölgede yaşayan köpeklerini bakımını yapan PatiPark, aslında tam olarak bir barınak değil. Çünkü köpekleri kafeslere tıkmak yerine doğal ortamlarında yaşamalarına izin veriyorlar. Gönüller, izin günlerinde müsait durumlarına göre beslenme zamanlarını planlıyor ve haftanın her günü köpekleri beslemeye gidiyorlar. Gönüllü olmak için ne bir aidat ne de sürekli beslemeye katılma gibi bir zorunluluk da belirlemiyorlar.

Dört kadın hayvansever başlatılan bu proje, giderek ilgi görmeye başlayınca Patipark Hayvanseverler Derneği de kuruldu ve çalışmaları daha geniş kapsamlı bir şekilde devam edilmeye başlandı.

Siz de bu güzel insanlara katılmak için PatiPark’ın Facebook sayfasından veya Twitter hesabından onlarla iletişime geçerek gönüllü olabilirsiniz.

La Ankara

La Ankara

Ankara'nın renklerini yansıtan internet sitesi! Burada etkinlikler, en güzel mekanlar, gezilecek yerler, şehrin ilgi çeken konuları var!

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar