• (Alış) 5.477 TL
    • (Satış) 5.487 TL
    • (Alış) 6.158 TL
    • (Satış) 6.169 TL

Haftanın Vizyon Filmleri: 13 Temmuz 2018

Haftanın Vizyon Filmleri: 13 Temmuz 2018
13 Temmuz 2018 20:46

“Ahlatlıbel Atatürk Parkı, Seğmenler Parkı ve Eymir Gölü gibi Ankara’nın imkanlarından yararlanmak hoşuma gidiyor; ancak bu hafta kalabalığa hiç gelemem. Sinemaya gider ve patlamış mısırımı, kolamı alır; filmimi seyrederim.” diyen, haftanın yorgunluğunu cumartesi ve pazar günleri sinema salonunda üzerinden atmak isteyen Ankaralılar; bu hafta vizyona giren filmleri sizin için derledik.

MARY SHELLEY

Başrolünü Elle Fanning’in üstlendiği Mary Shelley, yazar olan baba William Godwin ile kadın hakları savunucusu olan anne Marry Wollstonecraft’ın kızı olan Mary Godwin Wollstonecraft’ın, 1814 senesinde daha 17 yaşında sevdiği, bu dönemde yaşayan ünlü romantik şairlerden biri olan Percy Bysshe Shelley ile arasında yaşanan ilişkiyi konu almaktadır.

“Mary Shelley” filmi, bu aşık çiftin İsviçre’ye kaçıp evlenmesinin ardından yarı uyanık bir rüyanın sonrasında Frankenstein fikrinin ne denli geliştiğini; bu romanı yazmasındaki nedenleri anlatmaktadır.

Yapım: A.B.D
Tür: Dram
Süre: 120 dakika

GÖKDELEN

Rawson Marshall Turber’in hem yazıp hem de yönetmenliğini yaptığı “Gökdelen” filminin başrolünde Dwayne Johnson’u görmekteyiz.

Gökdelenlerin güvenliğini sağlamak amacıyla çalışmakta olan Will Ford savaş gazisi eski FBI Rehine Kurtarma Ekibi lideridir. Güvenliğini sağladığı gökdelenlerde çıkan yangınlardan sorumlu tutulmasının ardından kendini aklamaya çalışmasını konu alan “Gökdelen”in oyuncu kadrosunda Noah Taylor, Pablo Schreiber, Kevin Rankin, Neve Campbel, Chin Han, Paul McGillion gibi isimler de yer almaktadır.

Yapım: A.B.D
Tür: Aksiyon
Süre: 103 dakika

TERMİNAL

Genişlemekte olan ancak ismi olmayan bir kentin karanlıklarla dolu merkezinde konu alınmış bir film olarak karşımıza çıkan “Terminal”in başrolünü Margot Robbie üstlenmektedir.

“Terminal” filmi, 2 tane gözü kara suikastçıyı, ölümcül hastalığa tutulan bir öğretmeni, gizemlerle dolu bir hizmetçiyi ve farklı iki hayata sahip olan meraklı bir garsonun hayatını ele almaktadır.

İntikam almayı kendine yemin etmiş azılı bir suç dehasının sayesinde hayatları kesişen ekibin ölümcül sonuçlar doğuran hikayesini anlatan “Terminal” filminin oyuncuları arasında Simon Pegg, Mike Myers gibi isimler de yer almaktadır.

Yapım: A.B.D, İngiltere, Macaristan, Hong Kong
Tür: Dram, Gerilim
Süre: 95 dakika

OTEL TRANSİLVANYA 3: YAZ TATİLİ

“Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili” filmi, Dracula ile ailesinin oldukça gösterişli olan canavar gemisinde başlayan tatilleri sırasında yaşadıkları maceraları konu almaktadır.

Maviş’in gösterişli gemide bir tatil planı yapması sonucu Dracula, Transilvanya’dan ayrılabileceğini düşünür ve yolculuğa çıkarlar. Dracula’nın arkadaşlarının da katıldığı bu gezide sınırsız şekilde eğlenirler. Ancak; herşey Dracula’nın beklediği gibi gitmeyecektir.

“Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili” filminde, canavar gemisinin kaptanına aşık olduktan sonra ailesini, arkadaşlarını ve bu aşkı dengede tutma çalışmaları sürdüren Dracula’nın çabaları ele alınmıştır.

Yapım: A.B.D
Tür: Animasyon, 3 Boyutlu
Süre: 97 dakika

DENİZ KIYISINDAKİ EV

Yönetmenliğini Robert Guédiguian’ın yaptığı “Deniz Kıyısındaki Ev” filmi, önceden yaşamış oldukları travmatik bir olay sonucunda birbirlerinden ayrılma kararı alan 3 kardeşin, babalarının son günlerini yaşamış olduğu evinde buluşması sonucunda yaşadıkları olayları konu almaktadır.

Babalarının son günleri sebebiyle birbirleriyle tekrardan buluşan 3 kardeş, aralarındaki bağların kopmasına neden olan olaylarla bir kez daha yüzleşecek ve ayrıca hiç hesapta olmayan misafirlerle tanışacaklardır.

Yapım: Fransa
Tür: Dram
Süre: 107 Dakika

KAPALAK KIZI

Youtube’dan ün kazanan ve paranormal videolarıyla insanların sevgilisi haline gelen Nova Prospekt, paylaşımlarının arasında en çok beğeniyi alan “Kapalak Kızı” hikayesini beyazperdeye taşıdı.

Giresun’da yaşanan ve gerçek bir hikayeden alıntılanan “Kapalak Kızı” filmi, köyde bir okulda hademelik görevinde olan genç bir kızın başından geçen ilginç ve korku dolu hikayeyi konu almaktadır.

Yapım: Türkiye
Tür: Korku
Süre: 97 Dakika

Utku Akyıldız

Utku Akyıldız

"LA" ne Amerika'da bir şehir, ne de müzikte bir nota çeşididir.

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar