• (Alış) 5.371 TL
    • (Satış) 5.381 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

Haftanın Vizyon Filmleri: 20 Temmuz 2018

Haftanın Vizyon Filmleri: 20 Temmuz 2018
20 Temmuz 2018 13:42

“Ahlatlıbel Parkı, Seğmenler ve Eymir Gölü gibi Ankara’nın imkanlarından yararlanmak hoşuma gidiyor; ancak bu hafta kalabalığa hiç gelemem. Sinemaya gider ve patlamış mısırımı, kolamı alır; filmimi seyrederim.” diyen, haftanın yorgunluğunu cumartesi ve pazar günleri sinema salonunda üzerinden atmak isteyen Ankaralılar; bu hafta vizyona giren filmleri sizin için derledik.

PABLO ESCOBAR’I SEVMEK

“Pablo Escobar’ı Sevmek” filmi Virgina Vallejo’nun kaleminden olan Loving Pablo, Hating Escobar kitabından beyazperdeye uyarlanarak izleyicilerin huzuruna sunuldu.

Gazeteci Virgina Vallejo’nun, Kolombiya’nın en ünlü uyuşturucu mafyası olan Pablo Escobar’la yaşadığı aşkı konu alan filmin yönetmenliğini İspanyol senarist ve yönetmen Fernando León de Aranoa üstlendi.

“Pablo Escobar’ı Sevmek” filmi ülkeyi kaosa sürükleyen terörizmi ve dünyada korkulan bir mafya babası haline gelen Pablo Escobar’ın yükselişini ve düşüşünü konu almaktadır. Bu dönemlerde Pablo Escobar’la Kolombiya’nın en ünlü gazetecisi olan Virginia Vallejo’nun arasında yaşanan aşkı anlatan filmin başrollerini Javier Bardem ve Penelope Cruz üstlenmektedir.

Yapım: İspanya
Tür: Biyografi
Süre: 123 dakika

MAMMA MİA! YENİDEN BAŞLIYORUZ

“Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz” filmi, ilk filmdeki Donna karakterinin geçmişte yaşadıklarıyla Sophie’nin günümüzde yaşadıklarını paralel zamanda konu almaktadır.

Geçmişteki ilişkilerin şimdiki zamanda ne denli yankılandığını anlatmak amacıyla bir geçmişe bir günümüze zaman yolculuğu yapan filmde Lily James, izleyicilere Donna karakterini canlandıracak.

Yapım: A.B.D
Tür: Müzikal
Süre: 114 dakika

SİBİRYA

Nadir bulunan elmaslarını satmak üzere Rusya’ya seyahat eden Lucas’ın, pazarlamaya çalıştığı elmaslar ve ortağının ortadan kaybolmasıyla bir anda içerisine düştüğü ilginç hikayeyi konu almaktadır.

Amerikalı elmas satıcısı olan Lucas’ın nadir bulunan elmaslarını pazarlamak üzere seyahat ettiği St. Petersburg’da elmaslarının orjinalliğinden şüphe duyulması üzerine ortalık karışır. Elmas ve ortağı kaybolduktan sonra Lucas, kendini Sibirya’da bulurken ortaya çıkan Katya ile de soluksuz bir aşka yelken açar. Lucas elmaslarını ve ortağını aradığı esnada gün geçtikçe vakit daralırken Rusya’nın elmas dünyasının pisliklerle dolu olduğunu öğrenmesi fazla zamanını almayacaktır.

Yapım: A.B.D
Tür: Suç
Süre: 104 dakika

İLK ARINMA GECESİ

Gerard McMurray’ın yönettiği “İlk Arınma Gecesi” filmi; Amerika’da, önce bir deney olan ve daha sonrasında her sene 12 saat kanun dışı hareketin yükselişine dönüşen hareketin hikayesini anlatmaktadır.

“İlk Arınma Gecesi” filminde şiddet içerikli hareketi uygulayanlar, dışlanmış toplumun öfkesiyle yüz yüze gelince bu hastalık tüm ülkeye yayılır.

Yapım: A.B.D
Tür: Aksiyon, Korku
Süre: 98 dakika

KOD ADI: SOSİSLİ

“Kod Adı: Sosisli” filminde Theo ve Luke ismindeki polislerin hikayesi konu alınmaktadır.

Birbirinden bağımsız yapıya sahip olan Theo ve Luke, büyükelçinin kızının kaçırılmasının ardından bir araya gelirler. Bu zorlu maceranın yönetmeni Torsten Künstler’dir.

Yapım: A.B.D
Tür: Aksiyon, Korku
Süre: 98 dakika

ESKİ KÖYE YENİ ADET

“Eski Köye Yeni Adet” filminde, 20. yüzyılın sonlarına doğru köye yeni sağlıkçılar gelip en az 3 çocuğa sahip olan annelere doğum kontrol amacıyla spiral takarlar.

Takılan spiralin köyün erkekleri tarafından devletin kendilerini dinlemek amacıyla ses cihazı olduğuna kanaat getirmesinin ardından birbirinden komik olaylar yaşanacaktır.

Yapım: Türkiye
Tür: Komedi
Süre: 102 dakika

Utku Akyıldız

Utku Akyıldız

"LA" ne Amerika'da bir şehir, ne de müzikte bir nota çeşididir.

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X