• (Alış) 5.418 TL
    • (Satış) 5.428 TL
    • (Alış) 6.131 TL
    • (Satış) 6.142 TL

Kova Art Space’te Video Kamp : Kent ve Bellek Sergisi

Kova Art Space’te Video Kamp : Kent ve Bellek Sergisi
6 Kasım 2018 15:01

 

Herkese Merhaba…

Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin Video Kamp-Kent ve Bellek Sergisi 5 Kasım’da Kova Art Space‘te meraklılarıyla buluştu. Sergi 10 Kasım’a kadar açık olup mekanın ve serginin tadına varabilmeniz için sizi beklemekte.

Öncelikle Kova Art Space‘ten bahsedecek olursam, mekanın konumu ve mimarisi sergi içeriğiyle uyumundan dolayı özellikli bir seçilim olup olmadığıyla alakalı beni meraklandırdı. Güvenlik Caddesi’ndeki bu mekan standart bir apartmanın alt katında neler olabileceğine dair takipçilerini şaşırtıyor.

Beyaz demir bir kapıdan geçip underground bir mekan girişini hatırlatan merdivenlerden aşağıya indiğimde oldukça geniş bir mekanla karşılaştım. Mekanın sergilenmekte olan eserleri ön plana çıkarmak için tamamen boş bırakılması ve sade bir şekilde dekore edilmiş olması gözüme çarpan ilk detaylardı.

Sergi konusu itibariyle projeksiyon kullandığı için ortam loş havasıyla daha bir etkileyici hale gelmiş böylelikle eserlerin dikkat çekiciliği artırılmış. 10 sanatçının eseri birbirini tekrarlayan bir hikaye içinde, kendi hikayelerini sanatçıların marifetli elleriyle göstermekte. Videolar içlerinde herhangi bir aşırılık olmadan ya da anlatılanı evirip çevirmeden gören gözlerin fikrine sunulmakta.

Etkinlikte video, tasarlanış biçiminin yarı sıra bir hatırlama aracı olarak kullanılmış ve bilinçaltımızda kalan görüntüleri tekrar ve tekrar su yüzüne çıkarmakta.

Ek olarak; mekanda ilgimi çeken bir diğer tasarımdan da bahsetmeden geçmek istemem. İçeri girer girmez ev sahibi gibi sizi karşılayan bu tasarımlar umgu design‘ın çalışmaları. Tasarımları sizi sergiye hazırlarken renkleriyle de sizi içine çekiyor.

Mekanı ve sergi sanatçılarını tanımanızı öneririm. Kaçırılmaması gereken bir sergi deneyimi için rotanızı Güvenlik Caddesi’ne çevirmelisiniz.

Hepinize mutlu ve sanatlı günler… 🙂

Sergi ile ilgili detaylar için :
https://www.facebook.com/events/2359367474091057/
https://www.instagram.com/p/BpjkhhdhjwE/

Sinem Başaran

Sinem Başaran

Fotoğraf, fotoğrafçının kendisidir, insan dediğin hangi anı durdurmak istediğine kendisi karar verir.

Yorum Kapalıdır.

Reklamlar

Reklamlar