• (Alış) 5.363 TL
    • (Satış) 5.373 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

Müzik ve Otizm: İZOT

Müzik ve Otizm: İZOT
7 Aralık 2016 21:12

25 Kasım 2012 tarihinde Müzik Öğretmeni Dr. Orçun Berrakçay, Müzik ve Otizm isimli bir çalışmaya başladı. Macaristan merkezli olmak üzere Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde ve yurt dışında çalışmalarını sürdüren Müzik ve Otizm, müziğin otizm üzerindeki olumlu etkilerini göstermeyi amaçlamaktadır.

Müziğin otizmli çocuklarla bir araya getirilmesi, hem ailelere motivasyon sağlaması açısından hem de profesyonel anlamda müzik eğitimi alan otizmli bireyleri yönlendirme açısından önemlidir. Bununla birlikte otizmin farkındalığını arttırmak da temel hedeflerden biridir.

İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu

izot-logoİzmir Otizm Orkestrası ve Korusu (İZOT), Müzik ve Otizm çalışmasının yaptığı projelerden bir tanesidir.

18 Nisan 2013 tarihinde Müzik Öğretmeni Dr. Orçun Berrakçay şefliğinde çalışmalarına başlayan İZOT, 4 öğrenci ile çıktığı yolda yaklaşık 40 öğrenciye ulaştı.

Dünyada otizmli çocuklarla kurulmuş ilk orkestra olan İZOT bu güne kadar yaklaşık 70 konser vermiştir. Ayrıca 2016 yılında Londra Roehampton Üniversitesi’nde İZOT’un otizmli çocukların sosyalleşme sürecine etkisi üzerine bir yüksek lisans tezi yazılmıştır. Yurtdışından da konser davetleri alan İZOT, sponsor bulabilmesi durumunda uluslararası platformda sesini duyuracaktır.

Mislina Dilmen

Mislina Dilmen

Ankara'da bir Adanalı...

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X