• (Alış) 5.418 TL
    • (Satış) 5.428 TL
    • (Alış) 6.131 TL
    • (Satış) 6.142 TL

Odadan Kaçış: Belis

Odadan Kaçış: Belis
6 Kasım 2018 14:36

Ankaralılar için farklı aktivite arayışlarımız devam ediyor. Şimdiki durağımız Bahçelievler 69. Sokak’ta yer alan Odadan Kaçış idi. La Ankara ekibiyle birlikte hem Belis oyununu deneyimleyerek oyun hakkında fikir sahibi olduk hem de yaşadıklarımızı sizinle paylaşalım istedik.

Evden Kaçış Oyunu Nedir?

Bundan 4 yıl önce ülkemizde yaygınlaşan Evden Kaçış Oyunları, daha önceleri sanal ortamda oynanırken ilk defa Japonya’da bir evde oyuncuların hizmetine sunulmuştur. Japonya’dan tüm dünyaya yayılan bu eğlenceli aktivite çoğunlukla 2-5 kişilik gruplar halinde oynanmaktadır.

Evden Kaçış Oyunları’nın temelinde evin içinde bulunan ipuçlarını birleştirerek şifreleri çözümlemek ve görevi tamamladıktan sonra evden ayrılmak vardır. Bazı evden kaçış oyunları korku unsurları ile birlikte hizmet vermekteyken, bazıları ise tamamen bulmaca mantığıyla ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmaktadır.

Odadan Kaçış

4,5 yıldır Bahçelievler 69. Sokak’ta bulunan Odadan Kaçış Korku Evi, 6 ay önce işletmecisini değiştirmiş. Emre Ürüt’ün işletmeciliğinde yeni bir kimliğe de bürünen Odadan Kaçış Evi, bünyesinde bulundurduğu Belis ve Profesör oyunlarını da güncelleyeceğinin sinyallerini veriyor.

Ankara’daki Evden Kaçış Oyunları tutkunlarının oyun güncellenmeden kesinlikle tatması gerektiğini düşündüğüm Belis’te öncelikle temas, dini içerik ve rehin alma gibi korku unsurları bulunmamakta.

Odadan Kaçış Evi’nde görevli olan Seyithan Koyuncu dini içerikli korku unsurları ile herkesin korkabileceğini, önemli olan hususun korku evlerinde bu tarz unsurlarla değil, kendi yarattığınız senaryo ile oyunculara eğlenceli ve korku dolu anlar yaşatmak olduğunun altını çizdi.

Belis

İki farklı oyunu bünyesinde bulunduran Odadan Kaçış’ta Belis bir korku oyunu iken Profesör korku unsuru olmayan bir bulmaca oyunu olarak misafirlerini ağırlıyor. Biz de biraz korkalım istedik ve Belis oyununu deneyimledik.

Öncelikle Belis’in hikayesi oldukça etkileyici. Küçük bir kız çocuğuyken ailesi tarafından bir odaya kapatılan Belis’in anne ve babası daha sonrasında ise öldürülüyor. Ailesi öldürülen Belis akıl hastanesine kaldırılarak kendi iç dünyasına kapanıyor. Biz de oyuncular olarak Belis’in iç dünyasından çıkmaya çalışıyoruz.

Belis oyununda oldukça akıllıca düşünülmüş bir bulmaca ve korku senaryosu hem eğlenmenizi hem de korku dolu anlar yaşamanızı sağlıyor. Özellikle 1. bölümdeki kurgu çok zekice düşünülmüş ve oyunculara servis edilmişti. Oyun süresince canlı korku unsurları da oldukça başarılıydı. Herhangi bir temas veya rehin alma durumu söz konusu değilken ipuçlarını birleştirerek şifreyi çözmek hem zor hem de eğlenceli anlar yaşamamızı sağladı.

Odadan Kaçış, eğer dilerseniz oyun içinde yaşadığınız eğlenceli ve korku dolu anları bir anı olarak saklamanızı da mümkün kılınmakta. Videonuz montajlanarak 1-2 gün içinde ister mail yolu ile isterseniz de mekanı ziyaret etmeniz durumunda flash bellekten size teslim ediliyor.

Bu keyifli oyunu sevdiklerinizle beraber siz de deneyimlemek ve ortalama 1 saat süren bu macerayı yaşamak istiyorsanız 0312 979 81 74 numaralı telefondan rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Utku Akyıldız

Utku Akyıldız

"LA" ne Amerika'da bir şehir, ne de müzikte bir nota çeşididir.

Bir Yorum Yazın

Reklamlar

Reklamlar