• (Alış) 5.363 TL
    • (Satış) 5.373 TL
    • (Alış) 6.076 TL
    • (Satış) 6.087 TL

Sokak Sokak Ankara: Konya Sokak

Sokak Sokak Ankara: Konya Sokak
4 Ekim 2018 23:00

Ankara’nın Ulus semtindeki Konya Sokak, Ankaralılar tarafından elektronikçiler sokağı olarak bilinmektedir. Altındağ ilçesine bağlı Kale Mahallesi’nde yer alan sokak, sağlı sollu birçok elektronik dükkanı ile doludur.

Ulus’taki meşhur Anafartalar Caddesi’nin paralelinde yer alan Konya Sokak’a Ulus-Bentderesi dolmuşları veya aynı güzergahtaki dolmuşlar tarafından ulaşılabilmektedir. 400 metre uzunluğundaki Konya Sokak’ta Ankara Elektronikçiler Çarşısı bulunmaktadır. Bu pasaj içerisinde 30 kadar dükkan hizmet vermektedir.

Bilgisayar, cep telefonu, ses sistemleri, ışık sistemleri, oto elektronik sistemleri, tv-uydu sistemleri, pil ve adaptörler gibi birçok elektronik cihaz ve parçaları bu sokaktaki dükkanlarda bulunabilmektedir. Büyük teknoloji mağazalarına göre daha uygun fiyata cihaz ve parça bulabilirsiniz.

Konya Sokak’taki dükkanlar ile ilgili en çok şikayet edilen nokta ise, aranan parçalar konusunda uzlaşılamamasıdır. Esnafın bir kısmı, müşteriye ilgi göstermediği için eleştirilmektedir. Aradığınız ürünün Türkiye ve İngilizce ismini bilerek gitmek, ürüne ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Bunun haricinde ürünle ilgili telefondan fotoğraf göstererek de işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Ulus Çıkrıkçılar Yokuşu’nun hizasındaki Karaman Sokak ile başlayan Konya Sokak, Hisar Parkı Caddesi’ne kadar uzanmaktadır. Konya Sokak ile kesişimi olan yollar ise şunlardır: Uçanlar Sokak, Çantacılar Sokak, Şan Sokak, Mevsim Sokak, Işıklar Caddesi, Düz Sokak, Kardeşler Sokak ve Mersin Sokak.

İbrahim Akgün

İbrahim Akgün

Ankara📍Aydın | Gazi 📚 İİBF | Kültür 🗃️ Bakanlığı

Bir Yorum Yazın

La Facebook

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

X